Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 26. 11. 2017
bataclan unikl teroristům

Oběť z Paříže: Dva roky nočních můr ho dohnaly k sebevraždě

Smutné výročí v Bataclanu - 2
Zdroj: Profimedia

Před dvěma lety unikl Francouz Guillaume Valette z pařížského klubu Bataclan, ve kterém teroristé zabili 89 lidí. Z děsivého zážitku měl noční můry. Trauma ho nikdy neopustilo a téměř přesně po dvou letech od pařížského masakru spáchal sebevraždu.

Smrt Guillauma oznámilo sdružení, které pečuje o přeživší i příbuzné obětí pařížského teroristického útoku z 13. listopadu 2015. „S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu o smrti Guillauma Valette. Bylo mu 31 let. Byl přítomen v Bataclanu při teroristickém útoku. Pomoc mu nabízelo naše sdružení i další organizace starající se o oběti teroru. Raději chtěl zůstat sám. Nakonec byl v péči psychologů i psychiatrů. Naše myšlenky a vyjádření soustrasti směřuje k jeho rodině, přátelům a blízkým,“ uvedla organizace 13onze15.

 

Guillaume zemřel v noci ze soboty na neděli. Je tak 130 obětí hrozivého masakru, který se v Paříži odehrál na Stade de France, v kavárně v centru města a v klubu Bataclan, uvádí deník Parisien Match.

 

19

GALERIE: Útok v klubu Bataclan

Zdroj: ČTK

Útok v Bataclanu

Hodnocení:

 

Přímo v klubu zemřelo 89 fanoušků metalové skupiny Eagles of Death. Teroristé vnikli do uzavřeného prostoru plného lidí a spustili nemilosrdnou palbu z automatických zbraní.

 

 

V prvních vteřinách lidé v hluku nepostřehli, že se střílí. Když se dovnitř dostali vojáci a policie, naskytl se jim hrozivý pohled na desítky nehybných těl na zemi pod pódiem.
 

TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama