Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.12. 2017 20:24
Ničivé plameny

Obří požár den poté: Z haly zůstala jen kupa trosek! VIDEO

Zdroj: TV Nova

Mohutný požár zlikvidoval pracovní halu v pražské Vinoři. Oheň se podařilo dostat pod kontrolu až v pět hodin ráno. Při požáru, který vypukl v úterý večer, se vystřídalo patnáct hasičských jednotek. Zásah navíc komplikovala propadlá střecha a nedaleká čerpací stanice.

Požár zachvátil halu firmy vyrábějící obalové materiály.

 

Plameny šlehaly nad objektem do výšky až pět metrů. Na místo byli povoláni hasiči z hlavního města i okolí. Policisté uzavřeli část přilehlé Mladoboleslavské ulice. Voda byla dovážena kyvadlově. Jedno z míst bylo i vojenské letiště Kbely.


V komplexu jsou další tři budovy, hasiči se proto snažili oheň usměrnit směrem od nich. I přesto byla zasažena polovina vedlejší haly, ve které byla truhlářská dílna. Z ní odešli zaměstnanci jen pár desítek minut před prvními viditelnými plameny.


 

Kromě jednoho hasiče a dvou policistů tak nebyl nikdo zraněn. Několik metrů od mohutného požáru stojí také čerpací stanice. I toto místo ale požárníci zajistili. Hustý dým ze spálených plastů a dřeva zahalil část Vinoře. Obyvatelé byli proto vyzváni, aby nevycházeli ven a nevětrali. Celková škoda se prý vyšplhala na padesát milionů korun.


Co ale stálo za vznikem požáru, objasní teprve policejní a požární vyšetřovatelé.

pez, Jan Mareš TN.cz
Reklama