Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.7. 2017 15:12
GALERIE Oheň pod kontrolou

Obří požár na Znojemsku: Fotky zkázy ze země i ze vzduchu

Zdroj: TV Nova

U Suchohrdel na Znojemsku shořely dnes desítky hektarů pole, hořela také silážní jáma a pneumatiky, hasiči vyhlásili zvláštní stupeň poplachu. Hasit pomáhal i vrtulník s bambi vakem. ČTK to řekl mluvčí jihomoravských hasičů David Jirouš. Zásah se obešel bez zranění.

Hořet začalo krátce po 17. hodině. Velitel zásahu u Suchohrdel na jihu Moravy vyhlásil nejdříve třetí a poté zvláštní stupeň poplachu. Na místě zasahovalo 30 hasičských jednotek, které se snažily vypořádat s požárem obilného pole a skládky pneumatik.

 

"Při vyhlášení zvláštního stupně jdou stranou všechna pravidla," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů David Jirouš. Hasičům komplikoval práci hustý černý dým, který se z požáru valil. Podle mluvčího zatím není jasné, jak velká plocha hořela, půjde ale o desítky hektarů. "Je to předmětem šetření," uvedl Jirouš.

 

"Vrtulník s bambi vakem na místě zasahuje také," uvedli hasiči Jihomoravského kraje na sociálních sítích. Bambi vak se plní vodou přímo z vodní hladiny, a tak se nemusí vrtulník stále vracet na základnu.

 

18

GALERIE: Obří požár polí a skládky pneumatik na Znojemsku

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Požár polí a pneumatik na Znojemsku - 1

Hodnocení:

 

Kolem 19. hodiny se hasičům podařilo požár lokalizovat a dostat pod kontrolu. Silnice mezi Suchohrdly a Těšeticemi je uzavřena, objízdná trasa je směrem na Bantice.

 

 

Místostarosta obce Jan Kutner ČTK řekl, že původně byl nahlášen požár půl hektaru pole, teď jde o daleko větší rozsah. "Hoří silážní jáma, která je zakrytá černou plachtou, ta je zatížena pneumatikami. Z toho jde ten největší dým," uvedl místostarosta. Doplnil, že jáma má rozlohu asi 50 krát deset metrů. Hoří podle něj i stoh.

 

 

V Jihomoravském kraji platí od pondělního dopoledne výstraha před požáry. Meteorologové ji vyhlásili kvůli přetrvávajícímu horku a suchu. Zároveň varovali, že ani v příštích dnech se situace nezlepší - naopak bude výstrah spíše přibývat.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jako dítě málem uhořela a pak kvůli vzhledu léta myslela na sebevraždu. Jak vypadá dnes? FOTO

Uvízla v budově Grenfell Tower: Když už byl dým v bytě, dostala geniální nápad, který jí zachránil život!

epa tn.cz / ČTK
Reklama