Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.8. 2017 21:10
galerie rychlá evakuace

Obří požáry v Chorvatsku vyhnaly Čechy z apartmánů! Oheň se šíří

Zdroj: TV Nova

Stovky hasičů i záchranářů marně bojují s požáry v Chorvatsku, nad ránem se situace v zemi ještě zdramatizovala. V přímém ohrožení se ocitlo město Drniš u Šibeniku. Kvůli požáru u Omiše pod Splitem museli evakuovat z apartmánů i několik turistů, včetně těch českých. Policie zadržela muže podezřelého ze žhářství.

Hasiči i záchranáři v Chorvatsku druhým dnem bojují s rozsáhlými požáry nedaleko Zadaru, plameny se ale stále nepodařilo zkrotit, právě naopak. Nad ránem se situace v zemi ještě víc zdramatizovala.

 

Rozhořela se bitva o město Drniš, kam silný vítr pomohl oheň roznést, informuje Dnevnik.hr. Město je v přímém ohrožení, požár se nedaří dostat pod kontrolu. Krizový tým vyzval k akci i občany.

 

17

GALERIE: Požáry v Chorvatsku

Zdroj: Enex, APTN

Požáry v Chorvatsku - 1

Hodnocení:

 

"Do boje s plameny se zapojilo 400 hasičů a také dobrovolníků z řad lidí,“ sdělil listu Slobodna Dalmacija vedoucí civilní obrany Tomislav Dželalija.

 

Jste v Chorvatsku a byli jste svědky požáru? Zkomplikoval vám oheň cestu k moři? Posílejte nám své příběhy a fotky na zpravy@nova.cz nebo na facebook. Děkujeme!

 

 

"Dobrý den, včerejší cesta Ostrava - Trogir u Splitu trvala kvůli uzavřené dálnici A1 cca 18 hodin. Na A1 jsme v koloně u sjezdu na Biograd stáli cca 2 hodiny. Pak cesta v přeplněné okresce po pobřeží Biograd - Šibenik - Trogir cca 3 hodiny.
Chorvati i tak nezapoměli vybírat mýto, proto ty kolony," napsal jeden z čtenářů portálu TN.cz. 
 

 

Kvůli rozsáhlým požárům pak hasiči evakuovali několik českých turistů v Omiši v obci Pisak, informuje Rádio Impuls. Podle konzula ve Splitu Juraje Vargy byli Češi vyděšení: "Na mě se obrátilo osm lidí. Byli rozrušení a nevěděli, co mají dělat. Najedou byli na ulici,“ svěřil se novinářům. Češi se do apartmánů vrátili až ráno. Všichni jsou v pořádku.

 

Žádná velká turistická centra by neměla být v ohrožení. Požáry ale komplikují dopravu v zemi. Lidé se musejí vyrovnávat z uzavírkami, kolonami a jinými dopravními problémy. Podle turistů, kteří se ozvali TN.cz, způsobují požáry chaos.

 

Média spekulují nad tím, že požáry jsou výsledkem řádění žhářů. Mluví se o kapslích s hořlavým fosforem. Spekulace přiživuje i to, že 10 až 15 požárů vypuklo v okolí Benkovace v rozmezí pouhých dvou hodin. Policie navíc měla zatknout jednoho muže v souvislosti s vyšetřováním požárů.

 

 

Dopravní komplikace

 

Kvůli požáru jsou uzavřené některé silnice - a to v úseku Benkovac-Stankovci v Pristegu, Knin a Pirovac v Kistanje a s uzavírkou se setkáte i ve městě Pristeg.

 

Problémy můžete mít také na hlavním tahu Záhřeb - Split - Ploče. Mezi městy Benkovac a Pirovac komplikuje dopravu hustý dým. Projedete jedním jízdním pruhem.

 

Podívejte se na reportáž:

 

Připravujeme podrobnosti

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

22.8. | 11:35 Roman Skala
7
Panu Miloši Mihalíkovi už očividně jebbe. Patrne je momentalne v sexualnim ...
22.8. | 11:15 Milos Trasimi
-7
Podle dostupných informaci je dotyčný zadržený zhar komplicem zmutovanych ...
22.8. | 21:04 zacotomame
1
Náhlasit nevhodný komentář
Pussymi Servitvujchuj Prasimi. Běž na pohotovost, nech si změřit teplotu, tlak a rosný bod. Myslím, že nemáš daleko k mozkové mrtvici...teda co to kecám, sorry u tebe by se Pepka moc nevyřádila. Howno nemá krevní oběh...Tak si aspoň zašpuntuj uši, nos a držku, ať to tak nesmrdí. Zdechlino.
22.8. | 18:27 Roman Nemergut
4
Náhlasit nevhodný komentář
Miháliku, my víme, je vás nejmíň pade, prostě cikánská férovka ((-:
22.8. | 17:52 Milos Trasimi
-5
Náhlasit nevhodný komentář
A jedno si zapamatujte. Nechystam se na vas jen já.
22.8. | 17:49 Milos Trasimi
-5
Náhlasit nevhodný komentář
A drz tu tvoji smradlavou českou tlamu.Nikdo z nás není na tvé kecy vůbec zvědavý.A já už vůbec ne dementni zbabělý sragoro.Vokecal jsi az příliš svoji ubohost a zbabělost a ještě mas tu dost se ozývat.Byt tebou tak se stydim a ani nedutam.A na tomto faktu směje a sestrojebce nic už nezmění.
22.8. | 17:47 Milos Trasimi
-4
Náhlasit nevhodný komentář
A ten tvůj archiv můžeš strcit tvemu fitrovi a matce do jejich piici oligofranucky zbabělce.Ty raději zakez a vůbec se neozyvej.Všichni tady četli jak ses ty a ostatní předvedli.Lzete a jste zbabelyaz se vám všichni vysmívají.Nikdo s vámi nechce mluvit a i Češi vas označují za zvířata.
22.8. | 17:44 Milos Trasimi
-4
Náhlasit nevhodný komentář
A žijí Trnovec ale ty Nemergut a Skala alias Trnovec dlouho nebudete.A az na vas vletí skutečný Miloš Mihálik bude po vas jednou provždy veta.A nejen on.Protože to co tady vy predvadite už delší dobu je neskutečně.
22.8. | 17:42 Milos Trasimi
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Myslím si ze Chorvate neznali lepší způsob jak vyhnat otravné a blbe Cechy z Chorvatska.Osobně jim chci poděkovat za správně a důležité rozhodnuti.
22.8. | 17:14 Radek Trnovec
4
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi ty ojetý žigulíku tak tvoje matka prý není z Řecka ani otec z Bruneje.Takže jsi opět LHAL Trasimi(Mihálik),kdy těsto lhaní přejde ty koště opelíchané.Ty jsi prý normální nepřízpůsobivý z Bruntálu :-) Ty jsi hovvado ulhané Trasimi.
22.8. | 17:08 Radek Trnovec
5
Náhlasit nevhodný komentář
A tvojí minulost by nikdo neřešil co jsi provedl za velmi špatné věci, které normální lidé nedělají ty zzmrdee Mihalíku pod přezdívkou Trasimi ;-)
22.8. | 17:07 Radek Trnovec
5
Náhlasit nevhodný komentář
Tak si ty čurráku pod přezdívkou Trasimi mohl přijít na docela slušný peníze z vystupování na svou kytaru a ty jsi to odmítnul,ty jsi blbb :-) Nevím proč se stydíš vystupovat veřejně když ti to tady jde a na kytaru taky umíš skvělé :-)