Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.8. 2017 21:31
Mohutná exploze

Obří výbuch plynu na škole v USA zabil dva lidi, další zranil

Zdroj: TV Nova

Obrovská exploze plynu v americké škole v Mineapolisu zabila dva lidi a devět jich zranila. Jeden z nich je v nemocnici v kritickém stavu. Výbuch zdemoloval celou budovu školy, ve které studuje přes 820 studentů. V době prázdnin se v ní pořádají různé kurzy pro dospělé.

Ohlušující rána, tlaková vlna, která okamžitě bortí celá patra, praskají okna. Ze všeho zůstaly jen třísky, místo tříd a chodeb zeje uprostřed křesťanské soukromé školy díra.

 

"Byla to obrovská rána, pak byl všude kouř a prach, utíkali jsme se sousedem ke škole a začali jsme se prohrabávat sutinami. Našli jsme člověka v bezvědomí, ale dýchal. Kopali jsme dál a dál, dokud nepřijela policie," řekl Paul Meskan, který žije naproti škole.

 

V prvních chvílích není jasné, co přesně se v centru Minneapolisu stalo. Na místě zavládne panika. Hasiči se okamžitě pouští do záchranných prací, vyprošťují první tři lidi. Nakonec až v noci objevují těla těch, kterým už nebylo pomoci.

 

Masivní exploze, kterou zřejmě způsobil poškozený plynovod, zabila sedmačtyřicetiletou vrátnou Ruth Bergerovou, která se měla za měsíc vdávat. Druhou obětí je dvaaosmdesátiletý John Carlson, který měl pro svoji veselou povahu pověst školního maskota.

pez, Karolína Tomašková TN.cz