Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.3. 2018 17:49
aktuálně policejní akce

Zadrželi muže z článku Kuciaka a další! Policie jde po 'italské stopě'

Zdroj: TV Nova

Na východě Slovenska od rána probíhala rozsáhlá policejní razie. Jednotky pročesaly dům patřící rodině italského podnikatele Antonina Vadaly, kterého zavražděný novinář Ján Kuciak zmínil ve svém posledním nedokončeném článku. Pak začaly prohledávat i firmy.

Policie od brzkých ranních hodin zasahovala v Trebišově, kde stojí dům bratra Antonina Vadaly. Další razie probíhaly v košických a michaloveckých firmách, které patří Vadalovi i dalším italským podnikatelům, informují tvnoviny.sk.

 

Že jde o důležitou akci, dokazuje i fakt, že na místo dorazil sám policejní prezident Tibor Gašpar. Novinářům řekl, že speciální jednotky zasahují na pěti místech, blíže je ale nechtěl specifikovat. Muži zákona dostali za úkol zadržet asi deset lidí. Gašpar zároveň potvrdil, že razie souvisí s vraždou novináře. "Říkejme tomu italská stopa," pronesl.

 

Policie v souvislosti s vraždou zadržela celkem sedm osob. Antonina Vadalu (42), Sebastiana Vadalu (45), Bruna Vadalu (40), Diega Rodu (62), Antonia Roda (58,) Pietra C. (26) a dalšího Pietra C.

 

Policie také zajistila dvě legálně držené střelné zbraně, telefony, počítače a nějaké dokumenty. Gašpar zároveň potvrdil, že vyšetřují i verzi publicisty Radovana Bránika. Podle něj má vražda spojitost s tzv. justiční mafií, která má vazby na některé slovenské soudy.

 

"Potvrdím, že bylo podané trestní oznámení ze strany pana novináře v této věci. Souvislost by to mohlo mít. V tomto směru jsou prováděny vyšetřovací úkony," řekl.

 

Gašpar dále doplnil, že kriminalisté už dál nepátrají po možném drogovém pozadí vraždy Kuciaka a jeho snoubenky. Psali jsme ZDE. Jednalo se podle něj o falešnou stopu.

 

 

Jméno Antonina Vadaly média v posledních dnech dávala do souvislosti hlavně s vraždou slovenského novináře a jeho snoubenky. Zastřelený Ján Kuciak totiž před smrtí pracoval na článku, ve kterém upozorňoval na Vadalovy vazby na italskou mafii známou jako 'Ndrangheta.

 

 

Má jít o nejmocnější mafiánskou skupinu v Itálii. Europol skupinu řadí k nejbohatším a nejvlivnějším zločineckým organizacím na celém světě. Právě 'Ndrangheta byla ústředním motivem Kuciakova článku, který ovšem nestihl dokončit celý (přečíst si ho můžete zde).

 

V Michalovcích, kde policie zasahuje, bydlí kromě jiného i další podnikatel z Kuciakova článku Diego Roda.

 

Kvůli vraždě novináře padají i první hlavy. Více v reportáži:

lud TN.cz
Reklama