Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.7. 2017 21:36
Brutální napadení

Obviněný útočník z metra je ve vazbě, zločiny páchal i v Británii

Zdroj: TV Nova

Muž, kterého policie podezírá z brutálního útoku v pražském metru, skončil ve vazbě. Záběry jsme Vám ukazovali, bez varování udeřil vybranou oběť pěstí do hlavy a sebral mobilní telefon. Jeho kamarádi si všechno natáčeli.

Devatenáctiletý útočník se podle informací televize Nova nedávno vrátil z Anglie, kde má v trestním rejstříku sedm záznamů. Údajně je navíc závislý na drogách a strach nahání i vlastním kamarádům.

 

Zatím ho policisté obvinili z útoku v metru. Jsou ale přesvědčeni, že nebude jediný. "Z prošetřování vyplývají jednoznačná fakta, která nasvědčují, že se 19letý mladík mohl loupeží a krádeží dopustit v celé řadě dalších případů," říká policejní mluvčí Tomáš Hulan.

 

A to je v Česku teprve od loňského prosince. Předtím podle informací televize Nova strávil šest let v Anglii. Většinu času za mřížemi. Má celkem sedm záznamů jak majetkového, tak násilného charakteru.

 

Útok v metru zachytily bezpečnostní kamery. Mladík bez jakéhokoliv varování sráží pěstí procházejícího muže a krade jeho mobil. Kamarádi si vše natáčejí.

Cizinec, který žije a pracuje v Praze, byl zážitkem úplně otřesen. Tohle napsal na sociální síti:"Jsem šťastný, že jsem se vrátil domů pouze se zraněnou hlavou a bolavou čelistí. Doufám, že to bylo to nejhorší, co se mi kdy stalo."

 

Útočníkovi teď hrozí až deset let vězení. Policie znovu vyzývá, aby se jí ozvali lidé, kteří si myslí, že je také přepadl.

pez, Ondřej Špalek TN.cz