Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.7. 2017 20:30
divadlo nebo realita?

Obviněný ze znásilnění a pokusu o vraždu vydává u soudu jen skřeky

Zdroj: TV Nova

Soudní senát v Liberci čelí skutečně náročnému případu, vyslýchá muže, který vyluzuje pouze nepřeložitelné skřeky a vlastně není vůbec jasné, co vypovídá. Jde přitom o závažný případ znásilnění a pokusu o vraždu. Vzniká tak velký tlak na žalobce, soudkyni i obhájkyni.

Josef Giňa ze sebe vyluzuje zvuky, kterým nerozumí v jednací síni vůbec nikdo. A senát se musí popasovat i s tím, že v tomto případě nepomůže ani žádný tlumočník.

 

Zřejmě to dělá schválně, aby jeho výpovědi byly neurčitelné a soudce proto bude žádat znalce, aby určili, do jaké míry je to divadlo a do jaké míry realita.

 

Giňa loni v září u jabloneckého marketu popíjel rum s Janou Drahoňovskou. Pak ji podle žalobce strhl na zem a za ruce a nohy ji odtáhl pod nedaleký most a poručil jí, ať si svlékne kalhoty. Bránící se ženu přemohl a donutil k souloži.

 

 

Když se vysmekla a začala volat pomoc, chytil ji a otočil na břicho. Sedl si na ni a hlavu jí měl potopit pod vodu a vyhrožovat, že ji zabije. Nakonec se podle obžaloby stihl otočit pro těžký kámen, kterým ženě zlomil nohu a pak ji začal znovu topit. Nakonec přišli lidé a pachatel utekl.
 

tn.cz / TV Nova