Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.7. 2017 20:30
divadlo nebo realita?

Obviněný ze znásilnění a pokusu o vraždu vydává u soudu jen skřeky

Zdroj: TV Nova

Soudní senát v Liberci čelí skutečně náročnému případu, vyslýchá muže, který vyluzuje pouze nepřeložitelné skřeky a vlastně není vůbec jasné, co vypovídá. Jde přitom o závažný případ znásilnění a pokusu o vraždu. Vzniká tak velký tlak na žalobce, soudkyni i obhájkyni.

Josef Giňa ze sebe vyluzuje zvuky, kterým nerozumí v jednací síni vůbec nikdo. A senát se musí popasovat i s tím, že v tomto případě nepomůže ani žádný tlumočník.

 

Zřejmě to dělá schválně, aby jeho výpovědi byly neurčitelné a soudce proto bude žádat znalce, aby určili, do jaké míry je to divadlo a do jaké míry realita.

 

Giňa loni v září u jabloneckého marketu popíjel rum s Janou Drahoňovskou. Pak ji podle žalobce strhl na zem a za ruce a nohy ji odtáhl pod nedaleký most a poručil jí, ať si svlékne kalhoty. Bránící se ženu přemohl a donutil k souloži.

 

 

Když se vysmekla a začala volat pomoc, chytil ji a otočil na břicho. Sedl si na ni a hlavu jí měl potopit pod vodu a vyhrožovat, že ji zabije. Nakonec se podle obžaloby stihl otočit pro těžký kámen, kterým ženě zlomil nohu a pak ji začal znovu topit. Nakonec přišli lidé a pachatel utekl.
 

tn.cz / TV Nova

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

26.7. | 20:18 Josef Beran
7
Neumis mluvit,tak jsi zrejme opice a patris do klece.Dejte k nemu samici gorili ...
26.7. | 21:11 Jan Sedlacek
-1
A hele, v dnešní diskuzi ani jeden cigoš.
27.7. | 05:58 zacotomame
3
Náhlasit nevhodný komentář
No, hluchoněmí obvykle podávají výpověď pomocí znakové řeči a upřesňují písemně. V tomto případě se tento exemplář nenaučil ani jedno, ani druhé. Nebo na něj negativně působí prostředí justičního paláce a venku se vždy zázračně uzdraví. Doporučoval bych výslech bezesvědků mimo soudní budovu.
27.7. | 03:03 jansuk
4
Náhlasit nevhodný komentář
Tak ho zavřete do klece, když se chová jako opice.
26.7. | 21:11 Jan Sedlacek
-1
Náhlasit nevhodný komentář
A hele, v dnešní diskuzi ani jeden cigoš.
26.7. | 20:51 zacotomame
5
Náhlasit nevhodný komentář
A je nutné aby vypovídal? Stejně by lhal jako když tiskne. Pokud mají důkazy, že to provedl, není jeho výpověď v ani nutná. Obžalovaný má přece právo nevypovídat. Jeho projev je v podstatě využitím tohoto práva.
26.7. | 20:18 Josef Beran
7
Náhlasit nevhodný komentář
Neumis mluvit,tak jsi zrejme opice a patris do klece.Dejte k nemu samici gorili a uvidite,jak rychle bude mluvit.A jak je take mozne,ze mu ta znasilnena rozumela?Gumolecbu ksindle a budes mluvit jak profesor cestiny.
26.7. | 19:57 fantozzi602
5
Náhlasit nevhodný komentář
zasrranej morgos,nasada od krumpace by ho rychle naucila mluvit
26.7. | 19:01 Milan Mašek
0
Náhlasit nevhodný komentář
Já nevím, ale já mu tak z cca 75% rozumím. Žiji ve vyloučené lokalitě a mám už léta sousedy, kteří se vyjadřují prakticky stejně. Posílám ukázku z letošního června, kdy si spolu zhruba o půlnoci povídali. http://leteckaposta.cz/654869608
26.7. | 18:52 Benito Juarez
0
Náhlasit nevhodný komentář
To se dá také obrátit. Pan předsedající by mu mohl vložit slova do úst.☺☺