Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 3. 2018
Velký požár

Od hořící dodávky chytla další auta. Škoda jde do milionů

Požár v kamenolomu - 1
Zdroj: HZS Pardubického kraje
Požár v kamenolomu

S velkým požárem v kamenolomu v Žumberku bojovali v sobotu po poledni hasiči z Pardubického kraje. Hořet začala dodávka, která do kamenolomu přivezla naftu a oleje. Nafta se ale roztekla pod další techniku a tu také zapálila. Škodu vyčíslili hasiči na necelé čtyři miliony.

Do kamenolomu v Žumberku vyráželi hasiči krátce po čtvrt na dvě odpoledne. Do kamenolomu přijel muž s dodávkou, v níž vezl elektrocentrálu, oleje a 200 litrů nafty. Když vystoupil a šel k zaparkovaným náklaďákům, zjistil, že mu dodávka začala hořet.

 

15

GALERIE: Požár kamenolomu v Žumberku

Zdroj: HZS Pardubického kraje

Požár v kamenolomu - 5

Hodnocení:

 

"Přivolané jednotky hasičů po chvíli likvidovaly nejen požár dodávky, ale i dvou nákladních vozů značky Tatra a nakladače. Vytékající nafta z dodávky totiž stekla pod auta a zapálila je," prozradila mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.

 

S požárem bojovali profesionální hasiči z Chrudimi a dobrovolní z Nasavrk, Chrudimi, Slatiňan a Žumberku. Pracovali ve velmi prašném prostředí. Požár se zhruba za 20 minut podařilo dostat pod kontrolu, zcela uhašen byl před půl čtvrtou.

 

 

"Vyšetřovatelka hasičů na místě nechala odebrat vzorky, aby zjistila přesné příčiny vzniku požáru. Škoda byla předběžně vyčíslena na 3 750 000 korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 2,1 milionů korun," dodala mluvčí hasičů Horáková.
 

vbo TN.cz
Reklama