Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 6. 2017
Oddělené ložnice

Od jakého věku má dítě spát samo v pokoji? Má to dobrý důvod

Dítě v posteli
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Rodiče se v prvních měsících po porodu prostě nevyspí. Každých pár hodin vstávají, aby utišili své plačící miminko. Podle odborníků však existuje jednoduché řešení. Dítě přesuňte do vlastního pokoje už v šesti měsících. Tady jsou důvody.

Jak dlouho by mělo dítě spát v ložnici? Rodiče se na odpovědi neshodnou, američtí vědci ale mají jasno - miminko byste měli nechat spát samotné už v půl roce. Důvodem je lepší zdraví a spánek, ať už vaše či vašeho potomka. Píše o tom britský portál The Sun.

 

Odborníci z Pennsylvánské univerzity podložili svou teorii dlouhodobou studií. Děti, které zůstaly s rodiči v místnosti déle než 6 měsíců, spaly průměrně o 45 minut méně. Nedostatek spánku u malého dítěte přitom může zvýšit riziko obezity i záchvatů.

 

Profesor a pediatr Ian Paul uvedl, že většina rodičů se obává syndromu náhlého úmrtí kojence. To ale hrozí právě do šesti měsíců věku, poté už podle lékařů není žádný důvod k obavám. Dodal, že starší dítě už by mělo mít vlastní pokoj.

 

"Mnozí odborníci doporučují spát s dítětem v ložnici do jednoho roku, aby dítě nepociťovalo úzkost z odloučení. To už je ale pozdě měnit místo, kde spí. Tak dlouhé čekání může mít naopak negativní vliv na kvalitu spánku kojence a rodičů - v krátkodobém i dlouhodobém horizontu," uvedl Paul.

 

 

Tým odborníků zkoumal 279 maminek a jejich děti. Ptali se na to, jak dlouho a kde spí, kolikrát v noci se budí, kolikrát v noci ho krmí a jak se ve spánku chová. Poté jejich spánek monitorovali a na základě výsledků zveřejnili vzorce.

 

V deseti měsících měly děti, které od půl roku spaly ve svém pokoji, o 45 minut delší spánek. Po dalších pěti měsících se rozdíl ještě zvýšil, děti ve vlastním pokoji spaly i o 1 hodinu a 40 minut déle.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Máte své dítě v přátelích na facebooku? Ihned si ho odeberte!

Proč matky téměř vždy nosí své děti na levé straně těla? Důvod je opravdu překvapivý!

10 zlozvyků, kterými denně UBLIŽUJETE svému dítěti

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

11.6. | 20:28 Radek Trnovec
4
Trasimi spí s matkou do dnes,proto ty afekty :-D
11.6. | 21:55 pichav
0
☝ MECHANISMUS !!!! DOKAVAD TO JDE !!!! MUZETE HOUPAT PRI SOULOZI !!!! A VSICHNI ...
11.6. | 22:14 truthwillprevail
2
Náhlasit nevhodný komentář
Má dcera spala podle toho kolik měla měsíců. Byly měsíce kdy usnula v 18:00 a spala až do 8:00. Ale taky měla etapu, kdy se budila i 5x za noc. Je to běžné i u jiných rodin. Nechat 6 měsíční dítě samotné je bezohledné.
11.6. | 22:09 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
Je to proboha individuální, některé rodiny a to i ve vyspělých státech běžně spí pohromadě. Některé děti bez rodičů neusnou, nebo se pouští hudba nebo dokonce televize. Navíc děti mají spánkové etapy, takže každý měsíc to je jinak. Američané jsou chujové, raději je nečíst.
11.6. | 22:08 truthwillprevail
1
Náhlasit nevhodný komentář
Syndrom náhlého úmrtí kojence je v ČR do 12 měsíců, v Německu do 8 měsíců a v USA do 6 měsíců, nicméně může nastat i po jednom roce. Pak se něčeho řiďte. Čím déle je dítě pod dohledem tím lépe.
11.6. | 21:55 pichav
0
Náhlasit nevhodný komentář
☝ MECHANISMUS !!!! DOKAVAD TO JDE !!!! MUZETE HOUPAT PRI SOULOZI !!!! A VSICHNI JSOU SPOKOJENI !!!! CHCE TO JEN FILIPA A SPRAVNY MECHANISMUS !!!! MAM POCIT ZE TU VSICHNI ZIJETE !!!! JESTE V DOBE PRED !!!! VELKOU TECHNICKOU REVOLUCI !!!!! PROSTE 100 LET ZA VOPICEMA !!!! ☝
11.6. | 20:28 Radek Trnovec
4
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi spí s matkou do dnes,proto ty afekty :-D
11.6. | 18:54 bard-lidu
2
Náhlasit nevhodný komentář
Jeden odborník vedle druhého a jedna blbost vedle druhé. Když je to první dítě, tak minimálně do dvou let spát s rodiči, když má v tom pokojíku sourozence, tak může i dříve. Když chcete se svým dítětem experimentovat a způsobit mu trauma na celý život, zkuste rady "odborníků".
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme