Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 9. 2017
Ohrožuje i dítě

Odborníci varují páry, které čekají dítě: Na orální sex zapomeňte!

Těhotná žena - 2
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Lékaři mají pro ženy v očekávání špatnou zprávu. Měly by podle nich omezit orální sex na minimum! Kvůli zeslabené imunitě jsou těhotné vystaveny vyššímu riziku nákazy pohlavně přenosnými chorobami.

Nejvíce ohroženy jsou ženy ve třetím trimestru. Roste zejména riziko nákazy genitálním herpesem, ale také dalšími pohlavními chorobami. Pokud jí těhotná žena trpí, dítě má jen 50procentní šanci na přežití.

Reklama

 

"Pokud má matka genitální herpes, pravděpodobně se jím nakazí i její dítě," uvedla pro portál The Independent gynekoložka Natalie Greenwold. Pokud se naopak ještě k tomu objeví infekce, miminku hrozí smrt.

 

Rizika se snižují u dětí, které se narodí císařským řezem. Proto se tento zákrok doporučuje u všech žen, které trpí nějakou pohlavně přenosnou nemocí.

 

 

Lidé často zapomínají, že některé choroby nezastaví ani prezervativ. Nejbezpečnější způsob, jak se matka vyhne infekci v těhotenství, je úplně zapomenout na orální sex. Lékaři doporučují, aby si partneři nechali poradit, jak mít bezpečný sex a seznámili se s možnými riziky.

epa TN.cz
Reklama