Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.5. 2015 15:39
GALERIE Šokující fotky

Odpadky, chemikálie, zničená příroda. Takhle lidstvo ničí planetu

Fotografie znázorňující ničivé důsledky přelidnění
Zdroj: Foundation for Deep Ecology

Lidé by se nad sebou měli zamyslet. Nezisková organizace bojující proti ničení přírody Foundation for Deep Ecology and Population Media Center zveřejnila zajímavé fotografie. Snímky ukazují smutnou realitu, jak lidstvo svou planetu ničí.

Přelidnění, všudypřítomné odpadky, zničené lesy, znečištění, krajina navždy poznamenaná těžbou, trpící zvířata nebo světelný smog, to všechno zaznamenaly objektivy fotografů. Nesmíme zapomínat také na globální oteplování. Kvůli němu mizí polární ledovce, zvyšuje se hladina moří a přímo ohrožuje lidi žijící v přímořských nížinách.

 

Reálně hrozí, že některé přímořské oblasti navždy zmizí pod hladinou moře. Celé ostrovní státy by zanikly. Lidé se pak budou muset přesunout do již přelidněných oblastí ve vnitrozemí. Především v rozvojových zemích už ve městech žijí tisíce lidí na kilometr čtverečný, většinou v příšerných podmínkách.

 

Stále větší nároky rychle rostoucí lidské populace vedou k dalšímu drancování přírody. Lidstvo potřebuje nové a nové nerostné suroviny, takže nenávratně mění ráz krajiny hlubokými doly nebo těžebními zařízeními.

 

128

GALERIE: Fotografie znázorňující ničivé důsledky přelidnění

Zdroj: Foundation for Deep Ecology

Fotografie znázorňující ničivé důsledky přelidnění - Ledovec tající na Špicberkách v Norsku

Polární ledovce v důsledku globálního oteplování tají a za čas zmizí úplně

Hodnocení:

 

Lidé produkují více a více odpadků, kterými planetu zahlcují. A často jde o nebezpečný odpad. Stará elektronika míří do rozvojových zemí, kde ji místní obyvatelé v příšerných podmínkách recyklují. Chemikálie znečišťují řeky. Skládky zabírají stále více místa a znesnadňují produkci potravin.

 

Němým svědkem lidmi způsobené zkázy jsou zvířata. Zničená příroda a další plocha zabíraná pro produkci potravin obírají zvířata o životní prostor. Největšího nepřítele představuje člověk.

 

 

Zvířata ve velkém zabíjí pro maso, kožešiny nebo luxusní zboží, kupříkladu slonovinu. Nejvíce šokující snímek přišel z ostrova Midway uprostřed Tichého oceánu. Zachycuje albatrosa, který zemřel, protože se mu do žaludku dostaly plasty a jiný odpad.

 

Příroda se ale brání. Lidé tak musí bojovat se stále ničivějšími tropickými bouřemi, hurikány či lesními požáry. Uvědomí si včas, že něco dělají špatně?
 

ČTĚTE VÍCE:

Znamení 3. světové války? Řeka s pitnou vodou přes noc zrudla!

V Číně rozdávali uhlí zdarma. Spaliny lidem zkrátily život o 5,5 roku

Sever Moravy trápí smog. Meteorologové vyhlásili smogovou situaci!

Hrůzná zpráva: Vzduch způsobuje RAKOVINU, zjistili odborníci! Co teď?

V Rusku padal růžový sníh. Může za to znečištění?

Ze sexuálního života zvířat: Kdo žere milence a kdo partnerku umiluje k smrti?

Úžasná fotogalerie: Co se stane s autem, když ho necháte 70 let stát. Splyne s přírodou

vbo TN.cz