Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 1. 2016
anketa zabere to?

Galerie hrůzy: Kuřáky mají odradit drastické obrázky na krabičkách

Nová varování na cigaretách
Zdroj: Thinkstockphotos/ oficiální zdroj
I tyto obrázky by se mohly od května objevit na krabičkách od cigaret

Tento rok bude pro kuřáky hodně krušný. Nejenže letos cigarety podraží o několik korun a na spadnutí je také protikuřácký zákon, ale už od května by se měla výrazně změnit i podoba krabiček od cigaret.

Jestli tohle nepřinutí lidi přestat kouřit, pak už nejspíš nic. Už za pár měsíců se totiž krabičky od cigaret změní k nepoznání. Nynější stylovou podobu nahradí strašidelné obrázky hrůzných zdravotních problémů, které kouření způsobuje.

 

Anketa

Odradí vás obrázky na cigaretách od kouření?

Hlasovalo 3757 lidí.

Odstrašit lidi od kouření se bude snažit např. mrtvé dítě, díra v krku nebo naturalistické snímky zčernalých plic. Novou podobu krabiček schválila Evropská unie a členské státy musí novinku zavést do konce letošního roku. Česko to chce stihnout do 20. května.

 

17

GALERIE: Nová varování na cigaretách

Zdroj: Úřední věstník Evropské unie

Nová varování na cigaretách - 1

Hodnocení:

 

K razantnímu kroku se politici rozhodli proto, že na varovné nápisy už si lidé zvykli a nemají na ně žádný efekt. Odpudivé obrázky ale cigaretu zaručeně znechutí. Nepůjde přitom o nijak malé snímky, zabírat musí minimálně 65 % plochy krabičky.

 

 

Ministerstvo zemědělství v těchto dnech schvaluje, které z obrázků nabízených Evropskou komisí se na českých cigaretách objeví. Měnit by se měly každé dva roky. Poslanci si od nové podoby krabiček slibují snížení počtu kuřáků asi o dvě procenta.
 

mom TN.cz