Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.5. 2018 16:48
požár v Havířově

Z hořícího bytu museli policisté dostat nájemníka silou, 7 raněných

Požár bytu v Havířově
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Ve čtvrtek odpoledne pohltily plameny byt v Havířově. Hasiči museli evakuovat celkem 30 lidí, sedm lidí museli ošetřovat záchranáři kvůli zplodinám. Požár se rozšířil i do bytu v dalším patře. Z hořícího bytu museli policisté dostat nájemníka silou.

"Operační středisko hasičů bylo o požáru bytu 2+1 ve druhém patře (3. NP) bytového domu informováno dvacet minut po čtvrtečním poledni. Do ulice Jožky Jabůrkové ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanice Havířov a Karviná, společně s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Havířov-Město a Havířov-Životice," informoval mluvčí hasičů Petr Kůdela.

 

Jako první se ale do hořícího bytu dostali policisté, kteří museli vykopnout dveře, z bytu pak podle policejní mluvčí Zlatuše Viačkové vytáhli jednoho muže (31). "Tři zasahující policisté a obyvatel bytu se nadýchali zplodin a museli být převezeni do nemocnice k ošetření," uvedla Viačková.

 

Zatím není zcela jasné, jestli byt zapálil nájemník, nebo došlo k nehodě, policisté musí nejdřív muže vyslechnout. Na místo byl také povolán psovod se speciálně vycvičeným psem, který hledal na místě akceleranty. Podle místních byl ale muž z bytu nebezpečný, uvádí portál Denik.

 

Kouře stoupajícího z hořícího bytu se nadýchalo celkem sedm lidí, zranění byli předání zdravotníkům záchranné služby. Hasiči museli celkem ze tří domovních vchodů evakuovat dalších 30 lidí.

 

 

Oheň hasiči dostali pod kontrolu už za hodinu a dvacet minut, pak už jen pokračovali v dohašování a odvětrávání.

 

"Požárem byl zasažen i byt o patro výš, tedy v horním třetím patře (4. NP). Na odvětrávání domovního vchodu a chodeb, kde hořelo, použili tři přetlakové ventilátory," doplnil Kůdela. Na místo také dorazil statik, který zkoumal bezpečnost domu.

  

Následně potvrdil, že se obyvatelé mohou vrátit do svých bytů.
Předběžná škoda byla odhadnuta na 400 tisíc korun.
 

klma TN.cz
Reklama