Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 12. 2017
Ohrožují Los Angeles

Ohnivé peklo! Jižní Kalifornii sužují masivní požáry. VIDEO

Zdroj: APTN

Jižní Kalifornie bojuje s velkými požáry, které region začátkem týdne zasáhly. Záchranáři museli evakuovat desetitisíc lidí. Plameny se stále nedaří dostat pod kontrolu.

Nejhorší požár vypukl v okrese Ventura severozápadně od metropole Los Angeles. Do středy museli hasiči v oblasti evakuovat 27 tisíc lidí. Oheň přímo ohrožuje 12 tisíc domů.

 

S ohněm bojuje už více než tisícovka hasičů, hasí ale jen na okrajích požáru, k jádru se kvůli velkému žáru nemohou dostat.

 

Ve středu ráno vypukl nedaleko Los Angeles další požár, hasiči zahájili evakuaci oblasti Bel Air, v níž v rezidencích za  miliony dolarů žije americká smetánka. Uzavřena byla dokonce rušná dálnice I-405, dopravní tepna v oblasti Los Angeles. Kdy se na ní budou moci vrátit auta, hasiči zatím neví.

 

15

GALERIE: Požáry v Kalifornii

Zdroj: Profimedia

Požáry v Kalifornii - 5

Hodnocení:

 

"Naším cílem je oheň zlikvidovat, než se z něj stane ještě větší požár, abychom nemuseli válčit na dvou frontách," řekl na tiskovém brífinku starosta Los Angeles Eric Garcetti.

 

"Toto jsou dny, které vám lámou srdce. Ale jsou to také dny, které ukazují, že jsou obyvatelé našeho města nezlomní," dodal starosta.

 

Guvernér Kalifornie Jerry Brown už pro oblast Los Angeles a okresu Ventura vyhlásil stav nouze. "Je nezbytné, aby obyvatelé byli připraveni se evakuovat hned, jakmile dostanou pokyn," zdůraznil guvernér.

 

 

V oblasti, která se má připravit na evakuaci, žije podle starosty až 150 tisíc lidí. Garcetti zdůraznil, že ačkoliv se některé domy nepodaří zachránit, je důležité, že zatím nikdo nepřišel o život. V nemocnici už skončili tři hasiči, všichni naštěstí ve stabilizovaném stavu.

 

Při předchozí vlně požárů, která Kalifornii zasáhla na začátku října, zemřelo okolo čtyřiceti lidí. Celkem už letos požáry v Kalifornii způsobily škody za více než tři miliardy dolarů. Podle meteorologů platí zvýšené riziko vzniku požárů až do pátku.
 

vbo TN.cz
Reklama