Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.6. 2017 18:05
tragédie v londýně

Ohnivé peklo nepřežilo nejméně 58 lidí! Obětí může být ještě více

Požár výškového bytového domu v londýnské čtvrti White City
Zdroj: Profimedia
Požár výškového bytového domu v londýnské čtvrti White City

Při požáru věžového bytového domu v Londýně zahynulo zřejmě přinejmenším 58 lidí. Oznámil to dnes šéf londýnské policie Stuart Cundy.

Po smrti je podle něj patrně všech 28 lidí, kteří se v současnosti pohřešují. Třicet obětí požáru policie potvrdila již v pátek. Také dnes zároveň lidé v Londýně protestovali v souvislosti s tragédií proti premiérce Therese Mayové.

 

Počet pohřešovaných a tím pravděpodobně i obětí tragického požáru by se podle Cundye ještě dál mohl zvyšovat. Potrvá několik týdnů a možná i déle, než se podaří najít všechny mrtvé a těla identifikovat, dodal šéf policie v britské metropoli.

 

"Bohužel v tomto okamžiku je tu 58 lidí, o kterých nám řekli, že byli v Grenfell Tower během oné noci, kteří se pohřešují, a tak se bohužel musím domnívat, že jsou mrtví," uvedl Cundy. Bilance 58 mrtvých je podle něj stále ještě předběžná a může se zvýšit.

 

 

V nemocnici zůstává stále ještě 19 zraněných, deset z nich je v kritickém stavu, uvedl dnes zdravotnický úřad NHS.

 

Britská policie zatím oficiálně identifikovala pouze jedinou oběť požáru výškové obytné budovy Grenfell Tower. Je jím 23letý syrský uprchlík Muhammad Hadžálí.

 

115

GALERIE: Obrovský požár věžáku v Londýně

Zdroj: Profimedia

Muž v okně hořící budovy v Londýně

Hodnocení:

 

Podle Cundye, který požár popsal jako "lidskou tragédii", jsou policisté nyní zpět v domě a pátrají po obětech i příčině neštěstí. Dříve museli nakrátko budovu opustit kvůli obavám o bezpečnost.

 

Grenfell Tower, budova se zhruba 120 sociálními byty ve čtvrti Kengsington, vyhořela od druhého až po poslední 24. podlaží. Podle různých údajů v ní žilo 400 až 600 lidí.

 

 

Premiérka Mayová dnes po ostré kritice, která se na její hlavu snesla kvůli tomu, že se přímo na místě tragédie nesetkala se zástupci postižených i místní komunity, ve svém sídle v Downing Street přijala skupinu obětí tragédie a dobrovolníků, kteří jim pomáhají. Už v pátek Mayová slíbila vytvořit fond s pěti miliony liber (150 milionů Kč) na pomoc obětem.

 

Výtky, že Mayová nereagovala na tragédii správným způsobem dnes odmítl vicepremiér Damian Green. Mayová je podle něj tragédií "otřesena stejně jako my všichni ostatní". Vláda během příštích dnů jmenuje předsedu veřejné vyšetřovací komise, uvedl Green.

 

Podívejte se na reportáž o tragickém požáru: 

Zdroj: TV Nova

 

Navzdory těmto slibům dnes proti premiérce a jejímu konzervativnímu kabinetu ve vládní čtvrti protestovali lidé s transparenty, které vyzývaly k demisi vlády a nástupu labouristů k moci pod vedením jejich předsedy Jeremyho Corbyna. Odchod Mayové z čela vlády požadovali demonstranti v Londýně již v pátek.

čtk / hru TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

17.6. | 19:21 nichts obernichts
7
Melo to vzniknout "vybouchnutim" lednice.Tim ale nevyhori 27 podlazni ...
17.6. | 18:42 pichav
-7
☝ NAKONEC SE MOZNA DOZVIME !!!! NEBO SPIS BOHUZEL NEDOZVOME !!!! PROTOZE SE TO ...
18.6. | 17:43 Radek Trnovec
2
Náhlasit nevhodný komentář
Trasímku zkurvysýýnkůů né energii,té mám na tebe hodně ale dnes mám čas na tebe,jsem myslel ;-) Neboj,záležitost do 6 sekund a můžeš jít domů.A na cestu ti zabalím jehně jako pozornost.
18.6. | 17:36 Radek Trnovec
2
Náhlasit nevhodný komentář
Trasímku zkurvysýýnkůů doufám že už jsi na cestě, protože dnes mám na energii těch 5-6sekund.Další týden nebudu doma tak dnes Dojdi ty zkurvysýýnkůů
18.6. | 12:32 Radek Trnovec
3
Náhlasit nevhodný komentář
Ty jsi komediant Trasímku zkurvysýýnkůů,opravdu blázenn :-D Nechej mě prosím,já se tě bojím :-D :-D :-D :-D :-D :-D
18.6. | 12:30 Radek Trnovec
3
Náhlasit nevhodný komentář
Trasímku zkurvysýýnkůů,ty jsi se nám ale rozpovídal,no to koukám jaká je v tobě slovní zásoba :-) Jde u tebe strach,bu bu bu bu,bojím bojím :-D A já jsem psal za 9sekund?Tak to promiň,spletl jsem se-do 6sekund
18.6. | 09:45 Roman Skala
4
Náhlasit nevhodný komentář
Vy tady nechate tu špínu vyhrožovat Čechům likvidací?
18.6. | 00:13 Milos Trasimi
Komentář je nevhodný a automaticky skrytý
17.6. | 23:47 Milos Trasimi
Komentář je nevhodný a automaticky skrytý
17.6. | 23:45 Milos Trasimi
Komentář je nevhodný a automaticky skrytý
17.6. | 23:43 Milos Trasimi
Komentář je nevhodný a automaticky skrytý
17.6. | 23:41 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Vojta Také.Vy ze jste se prohresili proti pravidlům diskuse? Ujišťují te ze to je slabý výraz to co tady někteří předvádějí už pres deset let.