Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 9. 2017
Hádka kvůli hlasování

"Okamura je lhář!" tvrdí lidovci, podali na něj trestní oznámení

Tomio Okamura
Zdroj: Profimedia

Tři lidovečtí poslanci Evropského parlamentu podali trestní oznámení na Tomia Okamuru. Vadí jim, že na svém facebooku sdílel text, ve kterém uvedl, že společně s dalšími devíti českými europoslanci hlasovali pro potrestání České republiky za nepřijímání migrantů. Nejenže poslanci hlasovali proti rezoluci, ta navíc o sankcích vůbec nebyla!

Okamura na svém facebookovém profilu 1. září sdílel informaci, že s ním v televizní debatě o migraci odmítl diskutovat poslanec za ČSSD Jan Birke. V duelu se pak střetl s místopředsedou Sněmovny Radkem Vondráčkem (ANO), který měl obhajovat a vysvětlovat hlasování 12 europoslanců z ANO, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN, kteří podle Okamury hlasovali pro přijímání uprchlíků ze Sýrie.

 

"Hlasování o dalším přijímání tzv. uprchlíků ze Sýrie proběhlo v Evropském parlamentu 18.5.2017 a PRO usnesení hlasovalo těchto 12 českých europoslanců: Telička (ANO), Ježek (ANO), Charanzová (ANO), Dlabajová (ANO), Poc (ČSSD), Poche (ČSSD), Zdechovský (KDU-ČSL), Šojdrová (KDU-ČSL), Svoboda (KDU-ČSL), Štetina (TOP09), Niedermayer (TOP09) a Polčák (STAN), tvrdil na facebooku 1. září Okamura.

 

Proti tomu se ale ostře ohradil jeden ze zmíněných poslanců, Tomáš Zdechovský. Podle něj navíc Okamura na facebooku tvrdil, že čeští europoslanci hlasovali pro potrestání České republiky za neplnění migračních kvót.

 

 

"Tato informace je naprosto vylhaná a lživá! A vznikla na základě nějakého nesmyslného blogu Petra Macha. Chtěl bych Tomiovi Okamurovi vzkázat, že šířením této informace se stal pro mě absolutním lhářem a osobně se chci proti této lži bránit jak podáním trestního oznámení, tak podáním žaloby," avizoval na facebooku na začátku září Zdechovský. Peníze, které na poslanci plánuje vysoudit, chce dát Zdechovský na fond dětské onkologie.

 

Teď lidovečtí europoslanci hrozbu splnili. Jak jako první informoval portál Info.cz, Zdechovský a jeho spolustraníci Pavel Svoboda a Michaela Šojdrová podali na Tomia Okamuru trestní oznámení za poškozování dobrého jména a za pomluvu.

 

Příspěvek, kvůli kterému lidovci na Okamuru podali trestní oznámení:

 

Prokázat, že Okamura v tomto případě nemluvil pravdu, nebude pro europoslance problém. Ze záznamů hlasování je patrné, že v konkrétním případě hlasovali všichni tři proti návrhu. Z českých europoslanců hlasovali pro jen Stanislav Polčák a Luděk Niedermayer (oba za TOP 09).

 

Navíc rezoluce se netýkala toho, jestli proti členských zemím, které neplní migrační kvóty, uplatnit sankce, to ani není v pravomoci Evropského parlamentu! Europoslanci hlasovali o rezoluci, zda má Evropská komise vůči těmto zemím spustit řízení o neplnění povinností.

 

 

Okamura webu Info.cz řekl, že trestní oznámení vyjadřuje zoufalství lidoveckých europoslanců nad činy, které svým hlasováním provedli a které budou mít pro Česko katastrofální důsledky.

 

"Tomio Okamura je naprostý lhář a podvodník, který si neověřuje informace a šíří je mezi lidi. Svojí kampaň postavil na lži. Okamura není schopen v této republice něco udělat. Pokud někdo lže před volbami, bude lhát i po volbách a myslím si, že by takoví lidé neměli reprezentovat Českou republiku," řekl Zdechovský ve videu, které sdílel na facebooku.

 

Celá reakce europoslance Zdechovského

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

14.9. | 15:10 Jaroslav Volský
33
měl by si každý-každý politik který podporuje okupaci arabáků či afričanů,indů ...
14.9. | 17:31 inverter
-12
.. tak tady je to Pitomio, jeden vedle druhého.
14.9. | 20:27 Tony
2
Náhlasit nevhodný komentář
Kdo je lepší Okamura a nebo křivák Kradlousek od tupanů.
14.9. | 18:58 jaroslav fojtík
8
Náhlasit nevhodný komentář
Lidovci lzou kdyz huby otevrou! Kazou vodu a piji vino! Ve jmenu boha jednaji jako dabel !!!
14.9. | 18:55 reypal
14
Náhlasit nevhodný komentář
Lidovec neřekne pravdu ani omylem.A to prosím nefandím panu Okamurovi, ale ze zkušenosti vím,že KDU jsou lháři jako socani.
14.9. | 18:27 overal
18
Náhlasit nevhodný komentář
LIDOVCI NĚCO O LHANÍ VĚDÍ, PROTOŽE LŽOU NEUSTÁLE!
14.9. | 17:31 inverter
-12
Náhlasit nevhodný komentář
.. tak tady je to Pitomio, jeden vedle druhého.
14.9. | 17:17 homer00
23
Náhlasit nevhodný komentář
mě se líbí jak jsou černoprdelní z Okamury zesraný a jak kvičí
14.9. | 16:57 vlada-2222
28
Náhlasit nevhodný komentář
Okamura je borec.Nejhorší je TOP 09(NECHCE PŘIDAT NEBO JEN MÁLO DŮCHODCŮM) a ti černoprdelníci,ti jsou odjakživa,kam vítr tam plášt.Volte Okamuru,ten jediný to má v hlavě srovnané a stojí si za tím,proto ho samozřejmě nemají rádi
14.9. | 16:57 Josef Beran
12
Náhlasit nevhodný komentář
Ted jsem to cetl.Bimbi 20 je krava nebeska hodil bych ji mezi ne.At si uzije.
14.9. | 16:55 Tony
-9
Náhlasit nevhodný komentář
Kdo je lepší pro Česko.Japonec nebo Slovák.
14.9. | 16:53 Josef Beran
10
Náhlasit nevhodný komentář
Okamura nelze,dobytek co ma hlasovat pro lidi hlasuje proti,za ci penize tam ten ksindl sedi?A kdyz jim to nekdo pripomene,tak se stavi na zadni?Zbicovat a do dolu bouchat uran.A vic uz nevylezes,"vlastence"!!!!