Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.3. 2018 22:56
zvířátka v ZOO

Olomoucká zoo otevře nový pavilon, hrabáče čeká stěhování

Zdroj: TV Nova

V olomoucké zoologické zahradě připravují otevření nového pavilonu Kalahari. A už brzy se v něm zabydlí i nájemníci, kterými budou hrabáči kapští. Samec Bakary pochází z jedné zoologické zahrady z Ruska a samice Nyjota z Prahy. Tyto noční tvory na chvíli probudil náš štáb. A tak se s nimi teď můžete seznámit.

Seznamte se s hrabáčem kapským. Vypadá jako kříženec prasete, mravenečníka a klokana. Nemá zuby, zato má dlouhý jazyk i drápy. Váží okolo 60 kilogramů a měří něco přes metr. Živí se hmyzem.

 

Aktivní je hlavně v noci, den prospí v noře. Nápadně dlouhé uši dovede složit a uzavřít tak zvukovody. To aby ho nikdo nemohl rušit při spánku, který jednoduše miluje.

 

"Proto se mu taky ubikace staví tak, aby měli lidi průhled i do jejich pelíšků, do nory, kterou mají určenou ke spánku. Nora je speciálně vyhřívaná," uvedla mluvčí zoologické zahrady Karla Břečková.

 

Z vyhřátého pelechu ho vylákala naše kamera. Dlouhým čumákem se s ní hned musel seznámit. Olomoučtí hrabáči zatím bydlí v provizorní garsonce, ale už brzy si budou balit kufry a přestěhují se do tohoto luxusního apartmánu. Bude se jmenovat jako poušť v Africe kde hrabáči žijí.

 

 

"Přemístíme sem i damany a poslední třešinkou na dortu budou ještě medojedi, což je stejně jako hrabáč zvíře, které se v zoologických zahradách příliš nechová a v České republice je myslím jenom v dalších dvou zoo," doplnila Břečková. Návštěvníci olomoucké Zoo je uvidí už v dubnu.
 

tn.cz / TV Nova
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama