Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.5. 2017 21:51
Půlnoční defenestrace

Opilá žena vlezla na radnici. Z okna vyházela vybavení kanceláře

Zdroj: TV Nova

Do budovy liberecké radnice se o půlnoci vloupala opilá žena. Rozbila okno a za hysterického křiku začala vyhazovat vybavení kanceláří na náměstí. Ženu museli zkrotit policisté. Než ji policisté mohli vyslechnout, musela v cele celý den střízlivět. Na radnici celý den odstraňovali napáchané škody.

Během noci ze soboty na neděli vnikla do budovy liberecké radnice mladá žena. V přízemí rozbila jedno z oken a vlezla dovnitř, kde okamžitě začala demolovat vybavená kanceláře a některé věci vyhazovat z okna ven.

 

"Při tom poškodila čtyři květináče u Café baru, kde způsobila škodu za bezmála 30 tisíc korun," upozornila liberecká policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

 

"Lítalo to pěkně zostra. Zahlédla jsem nějakou židli, monitor. U toho křičela, ale nebylo jí rozumět. Plno lidí volalo policii," řekla TV Nova svědkyně Iveta Žirovnická.

 

Policisté vyslali na místo několik hlídek, které ženu zadržely. Paradoxně na úřadě, jehož vybavení demolovala, žena, která je oficiálně bez domova, bydlí. Výslechu ale nebyla schopná. Dechová zkouška odhalila, že žena má v sobě přes 2 promile alkoholu.

 

 

Radnice zatím škodu nevyčíslila. Podle toho, kolik toho žena zničila, se bude odvíjet výše trestu. Hrozí jí až tři roky ve vězení. Co ženu k nesmyslnému činu vedlo, odhalí zřejmě až výslech. Toho ale v neděli opilá výtržnice nebyla schopná.

 

Správce budovy měl plné ruce práce. Radnici museli uklidit už v neděli, aby úřad mohl v pondělí normálně fungovat.

vbo, Ivan Berka TN.cz