Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 5. 2017
Velká chyba

Opilec si v krámě spletl čtečku kódů s bombou, hrozí mu 2 roky

Zdroj: TV Nova

Českobudějovičtí kriminalisté obvinili ze šíření poplašné zprávy dvaadvacetiletého muže. Na tísňovou linku oznámil, že v jednom z obchodů v krajském městě je bomba. Byl pod vlivem alkoholu a obavu v něm způsobila červeně blikající čtečka kódů u pokladny.

V úterý odpoledne mladík doma popíjel pivo a míchal ho s drogami. Když alkohol došel rozhodl se, že si koupí další. Mladík přišel nakupovat do obchodu s potravinami na sídlišti Vltava v Českých Budějovicích.

Reklama

 

Když s alkoholem přišel k pokladně a chtěl platit, zatemnilo se mu prý před očima. Jeho pozornost zaujalo blikající červené světlo a pípající zvuk pokladny. Vytáhl proto mobilní telefon a zavolal tísňovou linku městské policie s tím, že v obchodě je bomba.

 

Strážníci okamžitě vyjeli na místo a zavolali i své republikové kolegy. Zjistili, že nikomu žádné nebezpečí nehrozí. Dechová zkouška ukázala, že mladík má v dechu bez mála dvě promile alkoholu. Policistům se navíc přiznal, že užil drogu. Strážníci ho převezli na protialkoholní stanici. Tím ale případ rozhodně neskončil.

 

 

"Případem se zabývají českobudějovičtí kriminalisté. Dvaadvacetiletý muž je důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy," řekla TV Nova mluvčí jihočeských polistiů Lenka Pokorná.

 

Mladíka čeká soud a v případě prokázání viny mu hrozí až dva roky vězení.
 

vbo, Jiří Bydžovský TN.cz
Reklama