Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.8. 2017 19:26
Policejní honička

Opilý řidič ujížděl v Ústí policii, zastavit ho přinutila až přítelkyně!

Zdroj: TV Nova

Ústecká policie během jediného týdne zadržela už druhého řidiče, který se jí snažil ujet. Kolem druhé hodiny ranní chtěla hlídka zkontrolovat řidiče podivně kličkujícího auta, jenže před ní začal ujíždět. Muž měl přes jedno promile alkoholu v dechu a zastavil až na nátlak své přítelkyně.

Policejní hlídka si v centru města všimla řidiče, který vjel v noci rychle do zatáčky, pozornost policistů upoutal také kličkující styl jeho jízdy. Řidiče chtěli zkontrolovat, ten ale šlápl na plyn a začal ujíždět.

 

Přes město se řítil velmi vysokou rychlostí a v některých momentech vypínal světla v domnění, že se policistům ztratí. Hlídka řidiče pronásledovala do dalších částí města, až vozidlo začalo překvapivě zpomalovat.

 

Vystoupil z něj jednadvacetiletý muž, kterému policisté při dechové zkoušce naměřili přes jedno promile alkoholu. Důvodem, proč zastavil, prý byl strach jeho přítelkyně z příliš rychlé jízdy.

 

 

"Je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za uvedené jednání hrozí pachateli trest odnětí svobody až do jednoho roku, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Martin Kočárek/epa TN.cz