Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.2. 2017 21:03
nebezpečný ožrala

Opilce v Plzni chytili za volantem. Koupil si další vodku a jel dál

Zdroj: TV Nova

Opravdu kuriózní případ opilství za volantem řeší od pondělního večera policisté na Plzeňsku. Namol opilý důchodce (73) skončil na záchytce poté, co během několika málo hodin stihl se svým vozem v silné opilosti nabourat několik aut, přičemž byl dvakrát přistižen policejní hlídkou.

Doslova šokující případ třiasedmdesátiletého muže začal u Jesenice na Plzeňsku, kde senior poprvé se svým autem boural. Poté, co si po nehodě vyměnil kolo, pokračoval dál v jízdě, aby u Plaz znovu nezvládl řízení a skončil v příkopu. Nabouraný automobil upoutal pozornost kolem jedoucího řidiče, který se snažil seniorovi poskytnout pomoc. Při rozhovoru si však všiml, že muž v nabouraném autě je opilý.

 

„Myslel jsem, že starý pán havaroval a třeba potřebuje pomoc, tak jsem se otočil a dojel ho nad Plasy. Nabídl jsem mu pomoc, ale pak jsem si všiml, že je strašně opilý, táhlo to z něj jako ze sudu. Říkal jsem mu, že by tam měl se mnou počkat, ale on začal být dost nepříjemný, pak najednou nasedl do auta a zase vyrazil na Plzeň,“ popsal setkání s nebezpečným řidičem svědek, který ihned zalarmoval policii.

 

Opilého muže ihned vyrazili stíhat policisté z Kaznějova a z Třemošné, kterým se nakonec opilce podařilo zastavit na obchvatu Třemošné.

 

"Můžeme potvrdit, že jsme u Třemošné zastavili vozidlo Hyundai řízené 73letým mužem, kterému jsme naměřili 1,74 promile alkoholu v krvi. Muž byl převezen na odběr krve a již byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedla k neobvyklému případu mluvčí policie.

 

Po provedení všech neodkladných úkonů byl muž propuštěn, přičemž mu policisté zakázali další jízdu. Toho ovšem důchodce nijak nedbal a poté, co se dostal ke svému vozidlu, znovu i přes vyslovený zákaz usedl za volant. Korunu všemu nasadil, když během jízdy upíjel z lahve vodky, kterou si cestou z policejní služebny zakoupil.

 

Opilý senior za volantem demoloval auta
Zdroj: Krimi Plzeň Láhev vodky, ze které řidič během jízdy upíjel.

 

Na plzeňském předměstí v ulici Na Slovanech naboural několik zaparkovaných aut. V jízdě pokračoval až na Slovanskou třídu, kde ve vysoké rychlosti narazil do dalších zaparkovaných vozů. Naštěstí mu po této nehodě náhodný kolemjdoucí sebral klíčky od auta. Alkoholem zmožený senior tak ve svém už notně poničeném autě usnul. Nutno podotknout, že od své první nehody urazil opilec v alkoholovém rauši bezmála 50 kilometrů.

 

Opilý senior za volantem demoloval auta
Zdroj: Krimi Plzeň Silně opilý senior skončil po sérii dopravních nehod na záchytce.

 

Když se pak policistům podařilo spícího řidiče probrat a podrobit jej několika pokusům o dechovou zkoušku, které kvůli těžké opilosti nebyl zpočátku vůbec schopen, ukázal měřicí přístroj zdrcující hodnotu 3,03 promile! Muž byl na místě zajištěn a převezen na odběr krve, odkud rovnou putoval na záchytku.

 

TN.cz