Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 5. 2017
alkohol a zbraně

Opilý voják postřelil samopalem kolegu. Dostal rok vězení

Zdroj: TV Nova

Okresní soud ve Vyškově dnes poslal do vězení vojáka, který se chtěl pochlubit svými zbraněmi a v opilosti postřelil v hospodě svého kolegu.

Voják porušil snad všechna pravidla, která musejí dodržovat držitelé zbraní. Podle svědků vypil pět piv a dvanáct panáků tequily. Pak vyrazil domů a vrátil se ozbrojený samopalem a dvěma pistolemi.

 

Chtěl kamarádům ukázat, jaké má zbraně, ale v té chvíli už měl v krvi přes dvě promile alkoholu. Podle svědků se chlubil, že má u sebe dostatek střeliva pro všechny návštěvníky baru. A nakonec zmáčkl spoušť.

 

 

Výstřel z pistole zasáhl jeho kolegu vojáka, který stál u baru. Kulka prošla pravou plící a jen o milimetry minula srdce a důležité tepny. Postřelený voják zázrakem přežil a pro neopatrného střelce žádal přísný trest.

 

Soudkyně dnes poslala obžalovaného na rok do vězení. Automaticky tak bude muset skončit u armády. Přijde o zbrojní průkaz a všechny zbraně propadnou státu. Obhájce se na místě odvolal.
 

tn.cz / gar

Diskuze

19.5. | 18:58 josefvyskoc
0
Náhlasit nevhodný komentář
to je vrazda, napsala !...mame nejvetsi ztraty vojaku, prepocteno na jejich celkovy pocet a nasazeni v misích...bohuzel vetsinou zemrou pri "hrani" se zbranemi nebo pri jejich pucování...to je směšné, nemyslíte ?...
19.5. | 15:55 reypal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Jóó zelený inteligent.