Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 21. 6. 2016
Ministryně školství

Opravdu ho zruší? Valachová bude v Chrastavě jednat o ústavu

Zdroj: TV Nova

V Chrastavě bude v úterý pořádné horko. Koná se tam totiž mimořádné zastupitelstvo, které má na programu jediný bod. A to místní problémový výchovný ústav. Dorazí také ministryně školství Kateřina Valachová.

Kromě starosty Chrastavy Michaela Canova a zastupitelů města účast potvrdila ministryně školství Kateřina Valachová. Ta dosadila do vedení ústavu Soňu Cpinovou s tím, že v ústavu docházelo k nepřijatelnému zacházení s chovanci, kterým měla být upírána jejich zákonná práva.

 

Nová ředitelka ihned po svém dosazení uvolnila mravy. Podle pedagogů i psychiatrů to vedlo k anarchii a chovanci se nyní odmítají podřídit jakémukoliv řádu. Útěkovost se zvýšila z 30 na 50 % a policie už vyšetřuje jednoho z chovanců kvůli sexuálnímu zneužívání postiženého 13letého chlapce.

 

Ministerstvo chce ústav zrušit a tvrdí, že většina chovanců v chrastavském ústavu být ani nemá a chce je poslat domů s tím, že jde jen o děti se zanedbatelnými problémy. To se hrubě nelíbí soudcům Okresního soudu v Liberci.

 

 

Podle nich zařazení chovance do ústavu předchází dvouměsíční sledování týmem řady odborníků. Dnešní mimořádné zastupitelstvo chce najít řešení problému. Začne v úterý v 17 hodin v jednacím sále chrastavské radnice.

vbo, Ivan Berka TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

21.6. | 12:11 lada48
10
Valachová je jedna ze tří čubek (+Šabatová a Marksová), které si libují v ...
21.6. | 19:30 allanaldik
0
VaIachova a ostatni se mrkIi do ustavu a kazdy z nich byl asi jinde podle toho ...
21.6. | 19:30 allanaldik
1
Náhlasit nevhodný komentář
zabili tak jim dame to nej. a jeste jim budem platit na vychazky kapesne. vypatlana politicka arogance nezna mezi Valachova je tomu prikladem.
21.6. | 19:30 allanaldik
1
Náhlasit nevhodný komentář
neplechu se maji lepe nez ti co jsou hodni za rozkopani dveri a napadeni prijde trest v podani celodenni vychazky a ti co nezlobi musi zustat v ustavu, tak se ma trestat. co takhle vezne poustet na celodenni vychazky a jen na noc je zavrit,vlastne nic neudelali jen nekoho napadli okradli vykradli -
21.6. | 19:30 allanaldik
0
Náhlasit nevhodný komentář
VaIachova a ostatni se mrkIi do ustavu a kazdy z nich byl asi jinde podle toho co rekli a nejvic mimo byla vypatlana Valachova ta vlastne ani nebyla v Chrastave v ustavu ale nekde na mesici,podle ni je vse v nejlepsim poradku a starosta Chrastavy se jen divil, co k tomu vic dodat? ti co delaj-
21.6. | 14:22 suffa
3
Náhlasit nevhodný komentář
Kdo takový jelito jako je Valachová vůbec mohl dosadit do funkce? nejspíš taky dřela nebo dře jako kůň..))))
21.6. | 12:11 lada48
10
Náhlasit nevhodný komentář
Valachová je jedna ze tří čubek (+Šabatová a Marksová), které si libují v komplikování života většinové společnosti za každou cenu. Většina jejich nápadů by se skvěle vyjímala na nástěnce v Jedličkově ústavu jako odstrašující příklad aktivního blbce!