Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.5. 2017 20:50
přehled projektů

Opravy silnic a dálnic začaly ve velkém. Tady se zdržíte! PŘEHLED

Zdroj: TV Nova

Dlouhé čekání v kolonách, rozpálená auta a nervózní řidiči - i to je každoroční situace na silnicích v době, kdy na komunikacích probíhají desítky oprav a stavebních prací. Cestování se mnohdy protáhne o dlouhou dobu, tomu se dá předejít naplánováním trasy.

České silnice čeká celá řada oprav, což znamená omezení a uzavírky v dopravě. Přes léto se jedná o desítky menších i větších omezení, což může cestu výrazně znepříjemnit. Ať už se chystáte na dlouhou dovolenou nebo jedete navštívit příbuzné, vždy je dobré si cestu předem naplánovat a rizikovým úsekům se vyhnout.

 

Na českých dálnicích řidiče čeká celá řada omezení, nejvíc se bude stavět na brněnské D1, jihočeské D3 a hradecké D11.

 

Na hlavním českém tahu pokračuje plánovaná modernizace, díky které je na dálnici D1 naplánováno hned několik uzavírek. Aktuálně probíhají práce na úsecích Ostředek - Šternov, Psáře - Soutice, Hořice - Koberovice, Jihlava - Velký Beranov, Měřín - Velké Meziříčí západ, Velké Meziříčí východ - Lhotkam, Velká Bíteš - Devět Křížů. Letos k omezením přibude ještě úsek Mirošovice - Hvězdonice, Humpolec - Větrný Jeníkov.

 

110

GALERIE: Modernizace dálnice D1

Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic

Modernizace dálnice D1 - celkový pohled

Hodnocení:

 

Dálnici D2 čeká také několik omezení. Od 1. kilometru bude přes celé léto kvůli opravě mostu doprava svedena do jednoho směru. Omezení až do konce května bude také mezi 23. a 24. kilometrem ve směru na Kůty.

 

Letos se také podaří otevřít dohromady devět kilometrů jihočeské dálnice D3. Konkrétně se zprovozní úseky Veselí nad Lužnicí – Bošilec a Borek – Úsilné. S výstavbou dalších 20 kilometrů D3 se začne v druhé polovině roku, konkrétně se bude pracovat na úsecích Úsilné – Hodějovice – Třebonín.

 

 

Na D4 probíhají stavby a opravy v obou směrech na 17. kilometru, kde probíhá rekonstrukce dálničního mostu, další omezení začíná na 40. kilometru.

 

113

GALERIE: Výstavba silnic v roce 2017

Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic

Přehled projektů Ředitelství silnic a dálnic ČR 2017

Hodnocení:

 

Omezení rychlosti se řidiči dočkají na 16. kilometru D5 kvůli havarijnímu stavu mostní vozovky. Mezi 28. a 31. kilometrem probíhá oprava vozovky.

 

Na dálnici D6 bude během léta probíhat oprava na úseku Nové Strašecí - Řevnicov, omezení bude i na obchvatu kolem Řevnicova. Další omezení mohou řidiči očekávat až na obchvatu Lubence.

 

Řidiče čeká omezení na D7 v úseku Postoloprty - Bitozeves, zúžené jízdní pruhy jsou také mezi Panenským Týncem a Chlumčany.

 

Kvůli úpravě přejezdů středního dělícího pásu probíhají práce na dálnici D8 mezi 11. a 19. kilometrem, omezení číhá na řidiče také mezi 55. a 58. kilometrem, kde je provoz ve směru na Drážďany převeden do jednoho pruhu v protisměru.

 

 

Na dálnici D10 probíhá oprava mostu u obce Březina, kvůli které jsou zúžené jízdní pruhy.

 

Pozadu nezůstane ani hradecká dálnice D11, kde bude otevřen poslední skoro čtyřkilometrový úsek do Hradce Králové. Zároveň se zahájí přípravné práce a archeologický průzkum v úsecích Hradec Králové – Smiřice – Jaroměř.

 

Opravy a údržba na českých silnicích se samozřejmě netýkají pouze dálnic a rychlostních silnic. Aktuální seznam omezení nabízí interaktivní mapa Ředitelství silnic a dálnic ČR, kde lze nalézt všechny komunikace a aktuální uzavírky.

klma TN.cz