Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.3. 2016 21:21
Soud rozhodl

Orální sex a obtěžování dětí! Kněz vyvázl jen s podmínkou!

Zdroj: TV Nova

Okresní soud v Přerově dnes potrestal kněze Vladimíra Krejsu za sexuální obtěžování dětí v Přerově dvouletým trestem vězení s podmíněným odkladem na tři roky. Soud zároveň duchovnímu nařídil ochranné ambulantní léčení. Muži hrozilo až pět let vězení.

Čtyřiašedesátiletý kněz z Prostějovska, který už kněžskou praxi nevykonává a je v důchodu, byl uznán vinným z ohrožování výchovy dítěte a ze svádění k pohlavnímu styku.

 

Muž podle obžaloby romské děti v Přerově obtěžoval po dobu 3,5 roku a za orální sex či obnažování intimních partií jim platil několik stovek korun. Podle žalobkyně Šárky Pivodové mezi poškozenými byli lidé mladší 18 let.

 

Obžalovaný kněz se pohyboval v romské komunitě u přerovského nádraží. Případ vyšel najevo předloni v červnu, kněze policisté zadrželi v jednom z činžovních domů u přerovského nádraží, kde žijí hlavně romské rodiny.

 

 

Podle zástupců olomouckého arcibiskupství už obžalovaný muž nemá v církvi žádné pověření. Arcibiskupství již dříve uvedlo, že Krejsa jezdil do Přerova soukromě a s věřícími tam v kontaktu nebyl.
 

ČTK, vrl TN.cz