Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 1. 8. 2017
pošlete fotky moderní i staré

Originální chaty a chalupy: Krásné stavby najdete v horách i ve městě

Neobvyklé chaty - 3
Zdroj: Profimedia
Monte Rosa ve Švýcarsku

Léto přeje cestování a při něm člověk narazí na opravdu neobvyklé chatky nebo chalupy, které pouze neplní svůj účel, ale nabízí také skvělou podívanou. Moderní, netradiční, ale třeba i staré a poničené - každá má své kouzlo.

Neobvyklá a zároveň moderní chatka se nachází například ve Švýcarských alpách. Horský hotel Monte Rosa Hut svým úsporným tvarem a titanzinkovou fasádou připomíná krystal ledu třpytící se na slunci.


Zaujala vás na vašich cestách v Česku nebo v zahraničí nějaká originální chata či chalupa a a máte její fotografii? Vaše snímky zašlete na zpravy@nova.cz nebo na náš facebook a my ty nejzajímavější zveřejníme.

 

Milovníci hor, kteří si mohou zalyžovat např. v blízkém středisku Zermatt, zde mohou složit hlavu na některém z celkem 120 lůžek v atypicky řešených pokojích.

 

17

GALERIE: Neobvyklé chaty

Zdroj: Profimedia

Neobvyklé chaty - 6

Chata v sudu

Hodnocení:

 

Další velmi zajímavou chatkou je například ta ze sudu. Ačkoli má funkci klasické chatky, její provedení po vizuální stránce tento účel dalece předčilo. Architektovi se podařilo hezkým způsobem stavbu začlenit do krajiny.

 

 

Pro hodně lidí má však největší kouzlo malá chatka na opuštěném místě, kde si člověk dokáže opravdu odpočinout od lidí. Úžasná obydlí jsou po celé Evropě. Ukázky si můžete prohlédnout v naší galerii.

has TN.cz