Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 25. 4. 2018
Překvapivé výsledky

Ošklivost se vyplácí! Krásní lidé berou méně, tvrdí nová studie

Finance
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Lidé, kteří jsou méně atraktivní, podle nové studie vydělávají více, než krásní kolegové. Nejsou tolik otevření novým zkušenostem, a tak se soustředí spíše na práci. Věnují se jí natolik, že se zdokonalí, a předčí "hezčí" pracovníky.

Většina lidí by si asi myslela, že se v životě mají lépe lidé, kteří vyhovují standardům krásy. Podle aktuální studie to ale neplatí - alespoň pokud jde o platy. Lidé, kteří jsou vnímáni jako "velmi neatraktivní", vydělávají více než ostatní, píše portál Daily Mail.

 

Na výzkumu pracovali odborníci z Londýnské školy ekonomiky a Univerzity v Massachusetts. Analyzovali údaje více než 20 tisíc mladých Američanů, kteří odpovídali na otázky ohledně své i cizí atraktivity v 16 letech a poté ještě třikrát v následujících 13 letech.

 

Vědce zajímalo, zda je výše platu spojena se vzhledem v aktuálním věku, či spíše s tím, jak lidé vypadali dříve. "Respondenti, kteří byli hodnoceni jako 'velmi neatraktivní' vydělávali vždy více než ti, kteří byli pouze 'neatraktivní'," píše se ve studii. Ve většině případů to platilo i v porovnáním s "průměrnými" a "krásnými" lidmi.

 

 

Podle expertů výsledky výzkumu souvisí s tím, že méně přitažliví lidé bývají také méně otevření novým zkušenostem a zážitkům. Upnou se proto na svou práci, v níž začnou excelovat, a tak také rychleji postupují na firemním žebříčku. To je ale zatím jen domněnka, kterou musí potvrdit jiná studia.

 

Předchozí výzkum přitom tvrdil naprostý opak. Jeho výsledky naznačily, že lidé, kteří jsou považováni za krásné, jsou sebevědomější a společenštější, proto jsou také lépe vnímáni svými zaměstnavateli. To se pak projeví na jejich platech.

epa TN.cz
Reklama