Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.2. 2018 22:41
Nehoda v Jižní Karolíně

Osobní a nákladní vlak se srazily! Zemřeli 2 lidé, přes 100 zraněných

Zdroj: TV Nova

V Jižní Karolíně se srazily nákladní a osobní vlak. Nejméně dva lidé zemřeli, více než 100 lidí se zranilo. Po nárazu vykolejila lokomotiva a několik vagónů osobního vlaku, kde bylo v tu chvíli 139 pasažérů a 8 členů posádky.

Osobní vlak železniční společnosti Amtrak směřoval z New Yorku do Miami. Kolem půl třetí ráno místního času se nedaleko jihokarolínského města Colombia srazil s nákladním vlakem. Informoval o tom portál CNN.

 

Nejméně dva lidé při srážce zemřeli, zraněné počítají záchranáři na desítky. Podle prvotních odhadů ošetřili lékaři na místě asi 50 lidí, jejich zranění kolísají od drobných tržných ran po zlomeniny a další těžké úrazy. Zraněné rozvezli záchranáři do několika nemocnic. Podle BBC se celkem zranilo 116 lidí.

 

V osobním vlaku jelo v době střetu 139 cestujících a 8 členů posádky. Kolik lidí operovalo nákladní vlak, zatím není jasné. Hasiči uvedli, že lokomotiva osobáku a několik dalších vagónů po nárazu vykolejilo. Příčina neštěstí zatím není známa.

 

 

Za poslední dva měsíce jde už o třetí podobnou nehodu společnosti Amtrak. Na konci ledna narazil vlak převážející kongresmany do popelářského auta, zemřel jeden člověk a pět dalších se zranilo. V prosinci souprava vykolejila a zůstala viset z nadjezdu nad rušnou dálnicí - tři mrtví, 80 zraněných.

Video natočené bezprostředně po nehodě: 

epa TN.cz
Reklama