Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.12. 2017 15:20
měly největší vliv

Osobnostmi roku podle časopisu Time jsou ženy kampaně MeToo

Alyssa Milano, Ashley Judd, Rose McGowan
Zdroj: Profimedia
Herečky, které stojí za kampaní MeToo.

Letošními osobnostmi roku podle časopisu Time se staly ženy, které podpořily nebo přímo samy zapříčinily vznik kampaň MeToo. Hollywoodské herečky a další ženy byly v prestižním žebříčku oceněny za to, že veřejně upozornily na rozsáhlý problém, který je ve společnosti často tabuizován.

Ocenění osobnost roku (Person of the Year) magazín uděluje každoročně osobnostem, které nejvíce ovlivnily události daného roku. Právě takovými osobnostmi jsou podle časopisu ženy, v čele s herečkou Ashley Judd, které prolomily mlčení o svých zkušenostech se sexuálním obtěžováním. 

 

 

Právě Ashley Judd jako první obvinila producenta Harveye Weinsteina, že ji v minulosti sexuálně obtěžoval. Řada hereček ji následovala a některé vyzvaly ženy po celém světě, aby se připojily a nemlčely, pokud se i ony staly oběťmi sexuálního obtěžování. Zapříčinily tak vznik kampaně známé  jako #MeToo, která poukazuje na fakt, jak je tato problematika rozšířená a přesto k ní neexistují téměř žádná data. 

 

 

Time takto oceňuje vlivné osobnosti již od roku 1927. V loňském roce ocenil Donalda Trumpa, v roce 2016 například německou kancléřku Angelu Merkelovou. V roce 1938 byl nejvlivnější osobností Adolf Hitler, dokonce dvakrát byl pak oceněn Josef Stalin (1939 a 1942). 

kik TN.cz