Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.3. 2018 13:27
doubledeckery v česku

Ostrava zavede dvoupatrové autobusy, budou jezdit zdarma

Zdroj: TV Nova

Ostravský dopravní podnik pořídí patrové autobusy podobné těm, které jezdí v Londýně. Vozit budou cestující z Dolní oblasti Vítkovice do zoologické zahrady. Město si od investice slibuje větší příliv turistů. Autobusy také mají vyřešit problém s parkováním.

Dvoupatrové autobusy - takzvané double deckery jsou známe především z Londýna. Od léta by měla tato vozidla pravidelně jezdit i v Česku. V Ostravě mají podle plánů obsloužit jednu z víkendových linek. 

 

Trasa plánované linky 88 povede z industriálního areálu Dolní Vítkovice až do ostravské zoo. Jízdní doba má být 13 minut.

 

Jezdit budou ve 20minutových intervalech a kromě víkendů také o svátcích. Ostrava chce patrové autobusy pořídit především jako turistickou atrakci. Cestující proto budou přepravovat zdarma.

 

"Myšlenka se zrodila ve snaze pomoci návštěvníkům Ostravy propojit zajímavosti ve městě," vysvětlil radní pro dopravu Lukáš Semerák. 

 

 

Město si od nové atrakce slibuje vyšší návštěvnost. Zoologickou zahradu ročně navštíví jeden a půl milionu lidí. Většina turistů je přitom z Polska. "Chceme lidi motivovat, aby  autem v exponované dny nejezdili do zoo, kde není místo k parkování," dodal radní.

 

Patrová vozidla budou vyrobena na zakázku. Nebude se tedy jednat o repasované kusy. Zatím není jasné, jak budou přesně vypadat.

mom/Jan Socha TN.cz
Reklama