Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 1. 2018
pašování drog

Osudový den Terezy H.: Soud rozhodne, co bude dál! SCÉNÁŘE

Zadržená češka
Zdroj: facebook, TN.cz
Soud rozhodne o dalším osudu Češky Terezy H., kterou viní z pašování drog.

Středa je dnem, kdy by měl soud v Pákistánu rozhodnout o dalším osudu Terezy H. Češce (21) hrozí i výjimečný trest za pašování drog, dnes by se mělo řešit, jestli jí prodlouží vazbu, nebo ne.

Češku Terezu H., kterou na letišti v Láhauru chytili celníci s devíti kilogramy heroinu v kufru, čeká ve středu soudní stání. Právě v tento den totiž jedenadvacetileté ženě končí vazba. "Soud by měl rozhodovat ve věci jejího prodloužení," sdělila TN.cz mluvčí ministerstva zahraničních věcí Irena Valentová.

 

Vzhledem k tomu, že pašování drog je v Pákistánu považované za závažný trestný čin, za který podle tamních zákonů hrozí i trest smrti, dá se předpokládat, že soud pobyt Češky ve vazbě opravdu prodlouží. Za mřížemi by pak měla čekat na termín soudu, který rozhodne o její vině či nevině.

 

"Nelze samozřejmě vyloučit propuštění na kauci, tato možnost se ale jeví jako málo pravděpodobná," dodala Valentová.

 

 

Češka by musela splnit několik podmínek. Jak se TN.cz podařilo zjistit, ty mohou být různého charakteru - od spolupráce s vyšetřovateli, docházení na jednotlivá jednání a také setrvání Terezy v zemi do doby, než padne konečný verdikt.

 

 

Tereza si zatím na podmínky ve vazbě nestěžuje. Podle slov honorárního konzula je mladá žena v dobrém stavu. Dobrý fyzický strav Terezy potvrdil i její advokát (psali jsme zde).

 

Češka z Uherského Hradiště byla na letišti v Láhauru zatčena předminulý týden těsně před nástupem do letadla. Celníci vzápětí v jejím kufru objevili asi devět kilo heroinu. Tereza nejprve tvrdila, že o drogách neví, že veze jen dárky, později se ale přiznala a začala vypovídat.

 

O velkou drogovou kauzu se přetahovaly tří instituce - celníci, letištní bezpečnostní síly a protidrogová centrála. Nakonec se však dohodly na spolupráci a vznikl vyšetřovací tým, který bude Češku vyslýchat a vyšetřovat. Součástí týmu navíc je i pracovník místní rozvědky.

 

Tereza H. promluvila o pašování:


 

lud TN.cz
Reklama