Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 5. 2017
další informace

Ota S. se prý pokusil zabít Míšu i matku! "Jsou to lži," tvrdí rodina

Ztracená Míša a Otakar S.
Zdroj: facebook.com
Ztracená Míša a Otakar S.

Vyšetřovatelé krátce po zmizení Michaely Muzikářové (13) z Ústí nad Labem mluvili o tom, že hlavním podezřelým je Otakar S. Ten se údajně pokusil dívku už jednou zabít, spolu s ní i její matku a sebe. Rodina muže to popírá.

Postupně vyplouvají na povrch nové informace z pátrání po třináctileté školačce. Podle zjištění MF Dnes chtěl asi tři týdny před ztracením dívky Otakar zabít ji, Evu M. a sebe - pustil zemní plyn v bytě.

Reklama

 

"Já tomu nevěřím a Evě už vůbec ne. Ona může po smrti mého syna říkat co chce, ale nikdo nám ho už nevrátí, i když rozhodně nic neudělal," řekla portálu TN.cz Otakarova matka Irena.

 

 

Podle Ireny Eva M. ani nevyjádřila lítost nad úmrtím Otakara, když přišla pomoci s vyklízením jeho bytu. "Ona ukradla vnukovi řetízek po otci, to jediné, co po něm chtěl," tvrdí.

 

Otakarův starší bratr Josef také nevěří, že by chtěl zabít sebe i přítelkyni s její dcerou. "Myslíte, že byl Ota idiot? Proč by pouštěl nejedovatý, leč výbušný plyn a potom vypnul jističe, aby nedošlo k výbuchu? Ztrácí se mi v tom logika. Asi jako když se budu chtít oběsit a použiji nit," myslí si Josef. "Eva jen mluví, krade, ale pro nalezení dcery nic nedělá. Dokonce zrušila její pokojík," dodává.

 

Incident se měl stát v polovině prosince 2016. Podle informací deníku nasypal Otakar prášky na spaní do čaje, který nechal vypít Evu a její dceru. Poté pustil ze sporáku a trouby naplno plyn. Z obavy, že by nahromaděný plyn mohl způsobit výbuch, vypnul jističe elektřiny. Pak se také napil a ulehl do postele.

 

Všichni tři přežili. Zemní plyn totiž není sám o sobě jedovatý a jeho nebezpečí spočívá právě ve výbušnosti. Když ráno Eva M. vstala, údajně otevřela okno, aby vyvětrala. Poté už záležitost neřešila.


"Mohu potvrdit, že prověřujeme veškeré jeho chování, které by mohlo zakládat skutkovou podstatu trestného činu," uvedl pro deník stručně státní zástupce Vladimír Jan.

 

Podívejte se na reportáž o pátrání po Míše:

has TN.cz
Reklama