Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 5. 2017
brutální čin

Otec znásilnil holčičku (10)! Je těhotná, k potratu jí nedali souhlas

Unesená holčička
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Teprve 10letá dívenka z Indie otěhotněla poté, co ji několikrát znásilnil nevlastní otec. Je v pátém měsící těhotenství, na potrat jít ale nemůže. Potřebuje povolení soudu, který by musel holčičce udělit výjimku.

Indický soud bude rozhodovat o tom, jestli dovolí 10leté dívce podstoupit interrupci. Holčička je v pátém měsíci těhotenství, tamní zákony ale umožňují zákrok absolvovat pouze do 20. týdne těhotenství, pokud není život ženy v ohrožení. O případu informuje BBC.

 

Těhotná školačka pochází z města Rohtak, o tom, že čeká miminko, její rodina dlouho nevěděla. Do jiného stavu ji přivedl nevlastní otec, ten ale dívce vyhrožoval násilním, takže matce nic neprozradila.

 

 

Ta pojala podezření až v pátém měsící těhotenství, vzala proto dceru k lékaři. "Je těhotná zhruba 20 týdnů, ale může to být 19 i 21 týdnů," potvrdil tamní lékař Ašok Čauhan. Jedná se tak přesně o rozmezí mezi povoleným a zakázaným potratem.

 

Otčím údajně dívku znásilňoval opakovaně, často s ní totiž trávil čas. Policie už muže zadržela a umístila do vazby. Případem se bude zabývat soud.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Účinná prevence přepadení a znásilnění: JAK SE NESTÁT OBĚTÍ?
VAŠE PŘÍBĚHY: Zneužíval mě vlastní děda

lud TN.cz