Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.2. 2017 17:11
střepiny

Otrava, pád z okna a kulka! Nejzáhadnější politické vraždy

Vraždy
Zdroj: tn.cz/Profimedia.cz

Vraždy jako vystřižené ze špionážního filmu mohou najít snadno inspiraci ve světové politice. Nevlastní bratr severokorejského vůdce Kim-Čong-nam nebo bývalý ruský tajný agent Alexandr Litviněnko a československý ministr zahraniční Jan Masaryk. Jiná doba, jiná místa, jedno ale mají společné - smrt, která nebyla jen náhodou. Smrt, která přišla plánovaně.

Aktuálně se v této souvislosti nejvíce mluví o nevlastním bratrovi severokorejského vůdce, jehož smrt v Malajsii tento týden byla více než podivná.
 

 Kim Čong-nam, nevlastní bratr Kim Čong-una

Případ vraždy Kim-Čong-nama, nevlastního bratra diktátora Kim-Čong-una přípomíná tajnou akci z knih Iana Fleminga. Malajsijské letiště a dvě tajné agentky, které mu do obličeje nastříkaly neznámou chemikálii. Za chladnokrevným činem, který se odehrál 13. února 2017, možná stojí severokorejská vláda.

 

Playboy, rozhazovač a hazardér, který vystupoval proti tří generačnímu nástupnictví a kritizoval reformami nepolíbený severokorejský režim. Sám ale vládnout nechtěl.

 


 

Nejstarší syn bývalého diktátora Kim-čong-ila byl dlouho považován za jeho možného nástupce. V nemilost upadl poté, co ho v roce 2001 japonská policie zadržela s falešným pasem. Otec ho vyhnal ze země, z exilu Kim Severní Koreu označoval za "výsměch pro okolní svět". Po otcově smrti se ale znovu začal skrývat. Možná tušil, že mu jeho nevlastní bratr usiluje o život.

 


Pravý důvod proč tomu je, možná nezjistil ani sám Kim Čong-nam, svého bratra prý ale několikrát prosil, aby ho ušetřil. Nejspíš marně. Pro pokračování článku klikněte na "následující část".

 

TN.cz / vem
Reklama