Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 3. 2016
týrání zvířat

Otřesná farma na Vysočině: Krávy trpí v hnoji mezi uhynulými kusy

Zdroj: TV Nova

Až 5 let vězení hrozí zemědělci z Pelhřimovska, který se nezvládá starat o své stádo krav. Uhynulé krávy se povalují v kravíně i kolem něj. Další kusy ze stáda jsou v zuboženém stavu. Policisté teď muže obvinili ze dvou trestných činů.

Zemědělce Pavla Palána (51) policisté obvinili z trestných činů týrání zvířat a maření úředního rozhodnutí a za to mu může hrozit až pětileté vězení....

 

Muž se totiž absolutně nezvládá starat o své stádo krav a s úřady vůbec nekomunikuje. Uhynulá zvířata ani neodvezl do kafilerie. Další kusy z jeho stáda navíc přežívají v kravíně v naprosto nevyhovujících podmínkách a jsou ve zuboženém stavu téměř bez vody a potravy. Podle zemědělce je ale jeho chov v pořádku. "Máme o krávy postaráno," tvrdil reportérovi TV Nova zemědělec.

 

Na statku jsou přitom problémy dlouhodobé. Dlouhé měsíce tu krávy z nezabezpečených pastvin utíkaly a ničily po okolí co se dalo. Bylo velké štěstí, že zvířata nikoho nezranila.

 

 

"Případ sledujeme dlouhodobě a řešíme ho ve spojitosti s obcí s rozšířenou působností," uvedl Božek Vejmělka, ředitel veterinární správy Kraje Vysočina.

 

Problémový zemědělec je v exekuci a dostal už několik pokut – ale ani z nich si moc nedělá a neplatí je. Veterinární správa, hygienická stanice i policie teď chtějí společně najít řešení jak chov panu Palánovi zakázat.
 

TN.cz/David Pik