Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.10. 2017 17:57
útočník se zabil

První foto vraha! Útočník zabil v Las Vegas 58 lidí, 515 jich zranil

Zdroj: TV Nova

Při střelbě v Las Vegas zemřelo nejméně 58 lidí a 515 lidí je se zraněními v nemocnici. Útočník zabíjel na koncertu country hudby v jednom z kasin. Útočník Stephen Paddock (64), který byl vyzbrojený více než deseti zbraněmi, se před příchodem policistů zastřelil.

Nejméně 58 mrtvých a více než 500 zraněných si v noci na dnešek místního času (dnes ráno SELČ) vyžádala střelba v Las Vegas, která se ozývala od jednoho z hotelů s kasinem. Ozbrojený útočník Stephen Paddock se zabil sám  - po útoku obrátil zbraň proti sobě.

 

Policie původně uvedla, že střelce zastřelila. Motiv střelby zatím není jasný, muž ale nemá žádné známé vazby na teroristickou organizaci. Islámský stát ale skrze své oficiální kanály vydal prohlášení, ve kterém se k útoku přihlásil.

 

Teroristé tvrdí, že útočník letos konvertoval k Islámu. Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) spojení útočníka s nějakou teroristickou skupinou vylučuje.

 

Americký prezident Donald Trump v reakci na útok nařídil, aby byly po celých Spojených státech vyvěšeny vlajky na půl žerdi. Sám město navštíví ve středu a sejde se se záchranáři, vyšetřovateli a s pozůstalými po obětech útoku.

 

15

GALERIE: Střelba v Las Vegas

Zdroj: ČTK

Střelba v Las Vegas - 5

Hodnocení:

 

Útočník si ke svému činu vybral koncert countryové hudby.  Mezi oběťmi střelby jsou i policisté, kteří byli mimo službu a byli mezi návštěvníky festivalu. Zatím není jasné, jestli jsou mezi oběťmi i Češi.

 

 

Útočník stříle z 32. podlaží hotelu. Mezinárodní letiště v Las Vegas na twitteru uvedlo, že kvůli policejnímu zásahu v oblasti Strip, kde jsou kasina a zábavní podniky, přerušilo provoz. Ten byl ale záhy obnoven.

 

Policie také pátrala po ženě asijského původu Marilou Danleyové, která se s podezřelým v hotelu ubytovala. Podle prvních informací už ženu nalezla. Mluvčí policie uvedl, že útočník střílel sám.

  

Jeden svědek původně uvedl, že útočilo "více střelců". The Independent informuje o tom, že byly vypáleny stovky kulek, zřejmě z automatické zbraně.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Když se dovolená promění v peklo! Co dělat, aby o vás blízcí neměli strach?
Jak zachovat CHLADNOU HLAVU v krizové situaci? Zkroťte svou paniku a jednejte v klidu!

ham TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

2.10. | 13:54 Vojta Také
15
elena2 - ty jsi PICHAV ?
2.10. | 14:09 pichav
-19
☝ PICHAV JSEM JENOM JA !!!! JSEM ABSOLUTNE JEDINECNY !!!! BOZI !!!! VYVOLENY ...
3.10. | 18:14 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Cech Orgoj chorchoj?? TAk to neni cerv ale Cech?? A pak ze v Blaniku cekaj nejaky rytiri...
2.10. | 20:16 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Už jsi dneska jebbal mámu? Abych ti nedal áčko.
2.10. | 20:15 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Zavři tlamu.Vim kdo je dotyčný Čech jménem Orgoj Chorchoj.Kdysi bydlel v Pohořelicích ale stýskalo se mu po domovině tak se vrátil.na mongolsko- indickou část Altaje.Holt volání rodu je volání rodu blbý zoofilní Čechů.
2.10. | 19:19 remark
3
Náhlasit nevhodný komentář
Trasiku,nevím z které slechtitelske stanice pochazis? Znovu připomínám,že jsi kříženec dikobraza a nosorozce. Čili,nějaký orgoj chorchoj. Jestli to nevíš,tak je to hnusný cerv z Mongolska. A neotravuj když se baví dospělí...
2.10. | 18:51 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Je vám snad jasné že jste povl ze?
2.10. | 18:50 Milos Trasimi
1
Náhlasit nevhodný komentář
Kdo má záruku že něco podobného nespáchá některý z těch přítomných pokud budou v ČR legalizované zbraně jak chce kovboj Chovanec?Češi jsou magoři mnohem větší než Američané.Cech zavraždili celou rodinu a by nemusel vracet dluhy nebo aby je nemusel živit.
2.10. | 18:48 Milos Trasimi
2
Náhlasit nevhodný komentář
Krásný ukázkový příklad máme z poslední doby kdy takovýto v ČR zavraždili během třech týdnu téměř 20 lidí.Nesvedci to o něčem?A či ty věčně výhrůžky českých sociopat u jadernými zbraněmi a likvidaci 3/4 světové populace?Je to možné brát na lehkou váhu?
2.10. | 18:45 Milos Trasimi
1
Náhlasit nevhodný komentář
O serióznosti zdejších tlzchubu si každý udělá sám.Vehemetne se dotazovali na barvu pleti a když zjistili že střelec je bledě pleti okamžitě konvertoval k islámu aby se náhodou neříkalo že co bledoch to potencionální sériový vrah kanibal či pedofilní vrah.
2.10. | 18:42 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ty budeš remark tak dlouho vyhrožovat až na to dojedeš.Z kurvysyne cesky vymrdanyy.A abych tě nesejmul já.A to velmi rychle.Ani nestačis zachrochtat.
2.10. | 18:08 Benito Juarez
1
Náhlasit nevhodný komentář
To bylo jasné, že to nebyl žádný barevný či islamista. U nich je úspěch, když se dokáží zabít sami. Tohle byla kvalitně odvedená práce amerického bílého důchodce.