Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.10. 2017 17:57
útočník se zabil

První foto vraha! Útočník zabil v Las Vegas 58 lidí, 515 jich zranil

Zdroj: TV Nova

Při střelbě v Las Vegas zemřelo nejméně 58 lidí a 515 lidí je se zraněními v nemocnici. Útočník zabíjel na koncertu country hudby v jednom z kasin. Útočník Stephen Paddock (64), který byl vyzbrojený více než deseti zbraněmi, se před příchodem policistů zastřelil.

Nejméně 58 mrtvých a více než 500 zraněných si v noci na dnešek místního času (dnes ráno SELČ) vyžádala střelba v Las Vegas, která se ozývala od jednoho z hotelů s kasinem. Ozbrojený útočník Stephen Paddock se zabil sám  - po útoku obrátil zbraň proti sobě.

 

Policie původně uvedla, že střelce zastřelila. Motiv střelby zatím není jasný, muž ale nemá žádné známé vazby na teroristickou organizaci. Islámský stát ale skrze své oficiální kanály vydal prohlášení, ve kterém se k útoku přihlásil.

 

Teroristé tvrdí, že útočník letos konvertoval k Islámu. Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) spojení útočníka s nějakou teroristickou skupinou vylučuje.

 

Americký prezident Donald Trump v reakci na útok nařídil, aby byly po celých Spojených státech vyvěšeny vlajky na půl žerdi. Sám město navštíví ve středu a sejde se se záchranáři, vyšetřovateli a s pozůstalými po obětech útoku.

 

15

GALERIE: Střelba v Las Vegas

Zdroj: ČTK

Střelba v Las Vegas - 5

Hodnocení:

 

Útočník si ke svému činu vybral koncert countryové hudby.  Mezi oběťmi střelby jsou i policisté, kteří byli mimo službu a byli mezi návštěvníky festivalu. Zatím není jasné, jestli jsou mezi oběťmi i Češi.

 

 

Útočník stříle z 32. podlaží hotelu. Mezinárodní letiště v Las Vegas na twitteru uvedlo, že kvůli policejnímu zásahu v oblasti Strip, kde jsou kasina a zábavní podniky, přerušilo provoz. Ten byl ale záhy obnoven.

 

Policie také pátrala po ženě asijského původu Marilou Danleyové, která se s podezřelým v hotelu ubytovala. Podle prvních informací už ženu nalezla. Mluvčí policie uvedl, že útočník střílel sám.

  

Jeden svědek původně uvedl, že útočilo "více střelců". The Independent informuje o tom, že byly vypáleny stovky kulek, zřejmě z automatické zbraně.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Když se dovolená promění v peklo! Co dělat, aby o vás blízcí neměli strach?
Jak zachovat CHLADNOU HLAVU v krizové situaci? Zkroťte svou paniku a jednejte v klidu!

ham TN.cz