Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.7. 2018 16:10
Po schodech to nešlo

Pacient byl tak obézní, že pro něj museli poslat speciální plošinu!

Obézního pacienta v Zastávce u Brna snesli hasiči plošinou - 9
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Zdravotníci z Brněnska si v neděli museli do obce Zastávka volat na pomoc hasiče. Pacient, o kterého se záchranáři starali, byl totiž tak obézní, že nebylo možné ho z prvního patra rodinného domu dostat po schodech.

Na místo proto vyjely dvě jednotky hasičů. "Muže nebylo možné snést z prvního patra dolů po schodišti. Velitel zásahu si vyžádal speciální výškovou techniku z výcvikového zařízení v Brně," uvedl mluvčí hasičů Petr Příkaský.

 

Mluvčí záchranky Barbora Truksová na dotaz TN.cz odmítla váhu obézního pacienta upřesnit, byť jen přibližně. "Dotyčný měl zdravotní potíže a bylo třeba ho převézt do nemocnice. Když kolegové zjistili, že sami transport nezvládnou, zavolali na pomoc hasiče," řekla Truksová.

 

 

Dodala, že poté, co hasiči pomocí jeřábu s plošinou muže z domu dostali ven, byl už jeho převoz bez problémů. "Na místě zasahovala speciální sanitka dimenzovaná na převoz nadměrných pacientů.

 

Uvedla, že zdravotníci s hasiči při převozu pacientů spolupracují poměrně často, ne vždy se ovšem pomoc týká jen obézních nemocných. Hasiči asistují například i při zásazích v náročném nebo těžko přístupném terénu.

 

110

GALERIE: Snesení nadměrného pacienta speciální výškovou technikou z domu v obci Zastávka

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Obézního pacienta v Zastávce u Brna snesli hasiči plošinou - 10

Hodnocení:

pez TN.cz
Reklama