Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 7. 2017
Stříbrná medail

PAMÁTKOVÝ INSPEKTOR: Hrad Starý Jičín se chlubí i bílou paní

Památkový inspektor televize Nova se dnes vydal na hrad Starý Jičín na Novojičínsku. Zřícenina je častým cílem fanoušků záhad a strašidel.

Hrad Starý Jičín nelze přehlédnout, majestátně se tyčí na kopci u Nového Jičína. Postavili ho v polovině 13.století, v ruiny se proměnil během třicetileté války.

 

Auto si zaparkujete na parkovišti pod hradem, které je zcela zdarma a nahoru můžete jít pěšky po asfaltce nebo vyjet na kole. Hrad je přístupný veřejnosti zdarma, zaplatíte pouze za prohlídku věže, kde je malá galerie a z dalekohledu se můžete pokochat blízkými kopci.

 

Vyzkoušet si můžete také středověké mučící nástroje. A kdybyste náhodou nevěděli, jak se s nimi zachází, můžete si to přečíst na přiložených letácích. Pod věží se pak můžete občerstvit.

 

Po nocích se v rozvalinách hradu prochází bílá paní. Ta podle legendy dokonce zachránila malou holčičku před padající zdí.

Záchody tu mají čisté s dostatkem hygienických potřeb a za symbolický poplatek – pětikorunu.Výhodou je, že na tenhle hrad mohou i pejskaři se svými mazlíčky. Během léta tu pořádají výstavy, žádný stálý program pro děti tu ale nemají.

 

Hrad Starý Jičín je krásná romantická zřícenina, vytknout můžeme pouze nedostatek teplého občerstvení a proto udělujeme stříbrnou medaili.

pez, Lucie Cochlarová TN.cz
Reklama