Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.6. 2017 08:29
foto uvnitř útěk z moře

Panika na Mallorce: U pláže se objevil dvoumetrový žralok!

Pláž Illetes na Mallorce, kde se objevil žralok
Zdroj: Profimedia

Dvoumetrový žralok modrý se objevil na mělčině u pláže Illetes na španělském ostrově Mallorka. Stovky vyděšených turistů spěšně vyběhly z vody.

Přibližně dvoumetrový žralok nahnal strach turistům na pláži Illetes u hlavního města ostrova Palmy. V sobotu krátce po poledni ho lidé spatřili v průzračné velmi těsně u břehu. Lidé v panice prchali z vody, popsal švýcarský internetový deník 20min.ch.

 

Žralok se na mělčině vyhříval přibližně pět minut, pak odplul zpátky na moře, uvedl úředník radnice pro místní noviny Diario de Mallorca. Obrázky žraloka a lidí prchajících z pláže zaplavily internet. „Nikdy jsem neviděl tak rychle vyprázdněnou pláž,“ liboval si Tim Jones na Twitteru.


Lidé zalarmovali Pobřežní hlídku. Ale vzhledem k tomu, že zvíře mezitím odplulo zpátky na volné moře, nemohli nijak zakročit.

 

Žralok modrý dorůstá do délky až 4 metrů. Největší kusy mohou mít až 250 kilogramů. Živí se převážně rybami žijícími v hejnech jako jsou makrely, tresky nebo sledi. Loví hlavně v noci.

 

 

Vyskytuje se ve všech oceánech s výjimkou Severního ledového oceánu v hloubkách do 100 metrů. Preferuje vody tropického až mírného pásu.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

HROZIVÉ ZÁBĚRY: Žralok napadl pornoherečku při natáčení ve vodě! Začal boj o holý život

Matka dala chlapci odpuzovač žraloků! Vlezl s ním do moře a později toho hořce litoval

TN.cz