Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.3. 2016 20:54
velikonoční proslov

Papež František: Proti terorismu bojujte láskou! Pomohla i Bohu

Zdroj: TV Nova

Papež František dnes ve svém tradičním velikonočním poselství vyzval svět k míru, milosrdenství a vzájemnému respektu. Uprchlíků se zastával a kladl důraz na to, že by je Evropa neměla odmítat. Oproti tomu tvrdě odsoudil terorismus s tím, že zastavit ho lze - ale s láskou, která pomohla Bohu porazit smrt a sobectví.

Vatikánské náměstí se v neděli hemžilo věřícími, kteří si přišli poslechnout velikonoční poselství papeže Františka. Slova, pronášená z balkonu Svatopetrské baziliky, směřoval zejména k ožehavému tématu terorismu - který tvrdě odsoudil.

 

"Kéž nás Ježíš přiblíží k obětem terorismu, té slepé a brutální formě násilí, která prolévá krev lidí v různých zemích světa," řekl ke shromáždění František.

 

Zároveň připomněl i oběti terorismu v Belgii a Turecku, promluvil ale i o krutých atentátech v afrických zemích a Iráku. Zastal se také uprchlíků, jejichž země procházejí těžkými zkouškami.

 

 

"Nezapomínejme na ty ženy a muže, kteří hledají lepší budoucnost, na početné uprchlíky a migranty a jejich děti, kteří utíkají před válkou, hladem, chudobou a sociální nespravedlností," upozornil.

 

Jeho vystoupení si letos nenechalo ujít 35 tisíc lidí. Kvůli nedávným útokům teroristů ale panovaly přísné bezpečnostní podmínky. Jenže papež nedbal doporučení bezpečnostních expertů a pravidla obešel. A tak se ve voze s otevřenou střechou vydal přímo mezi věřící, aby je pozdravil.

Maria Jevstafjeva/ lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

27.3. | 22:26 vladisvj
22
To mi něco připomíná. Láska a pravda. Ale takhle to nefunguje. Proti terorismu ...
28.3. | 22:59 undatra
-1
Základním principem křesťanství je - milovat svého bližního a nepříteli budovat ...
18.4. | 03:16 Anna Malatova
1
Náhlasit nevhodný komentář
papez je opravdu sileny, lasku lze davat sice kazdemu tvoru, ale teroriste uz lidskost ztratili, jsou neco jako zombie - rizeni silenou ideologii nasili a vrazd- probuh, vzdyt oni i jeho chteji vyhnat z Rima- tim jak papez blazni , tak vydava islamistum Evropu vsanc a stavi se po bok Merkelove
18.4. | 03:13 Anna Malatova
1
Náhlasit nevhodný komentář
laskou k teroristum? a oni vas za tu lasku pribiji na krize sileny pane papezi...oni mysli zcela jinak..
5.4. | 00:41 hladik josef
1
Náhlasit nevhodný komentář
Je vidět že ten starý Satan už neví co říká.Uř by si měl vzít čert a ty ostatní fráterníci taky včetně vyžraného DUKU
29.3. | 08:31 starman1
0
Náhlasit nevhodný komentář
Muslimové mi málem zabili syna! Matka hovoří o problémech v Německu http://ceskoaktualne.cz/2016/03/zpravy-ze-sveta/muslimove-mi-malem-zabili-syna-matka-hovori-o-problemech-v-nemecku/
29.3. | 00:05 hladik josef
1
Náhlasit nevhodný komentář
Ten senilní dědek už ani neví co povídá.Proč si nevezme pár slimáků do Vatikánu.
28.3. | 22:59 undatra
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Základním principem křesťanství je - milovat svého bližního a nepříteli budovat mosty ze zlata .To je právě principiální rozdíl mezi islamisty (rozuměj islamista je terorista a muslim je normální věřící ) a křesťany .A právě nás Pán i duch svatý učí ctít i ty , které by ateista nectil .
28.3. | 20:28 Rosta
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tak to se nedá ani komentovat. A ještě d.e.b.i.l.n.ě.j.š.í. komentář je zde : http://www.kdiskusi.cz/clanek/pravdepodobne-nejdebilnejsi-vyjadreni-k-terorismu/603
28.3. | 19:55 kacipavel
1
Náhlasit nevhodný komentář
Bohužel ..je starý , svatý ..a blbí !!!!! Vražedná kombinace !!!
28.3. | 14:44 Vaclav Pikolon
5
Náhlasit nevhodný komentář
Zajimalo by mne, proc vyhodili toho jeho predchudce, ktery se zdal normalni, a vymenili ho za tohohle neskutecneho slunickare. On je v pohode, v bezpeci za zdmi Vatikanu se mu to vyklada o lasce k Muslimum. Temhle trem, papezi, Obamovi a Merkelove se podari zislamizovat cely svet.
28.3. | 13:12 viam
10
Náhlasit nevhodný komentář
Až se následky terorismu dotknou přímo Vatikánu nebo papeže osobně, tak bude mluvit jinak. Sytý hladovému nevěří ........