Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.3. 2016 20:54
velikonoční proslov

Papež František: Proti terorismu bojujte láskou! Pomohla i Bohu

Zdroj: TV Nova

Papež František dnes ve svém tradičním velikonočním poselství vyzval svět k míru, milosrdenství a vzájemnému respektu. Uprchlíků se zastával a kladl důraz na to, že by je Evropa neměla odmítat. Oproti tomu tvrdě odsoudil terorismus s tím, že zastavit ho lze - ale s láskou, která pomohla Bohu porazit smrt a sobectví.

Vatikánské náměstí se v neděli hemžilo věřícími, kteří si přišli poslechnout velikonoční poselství papeže Františka. Slova, pronášená z balkonu Svatopetrské baziliky, směřoval zejména k ožehavému tématu terorismu - který tvrdě odsoudil.

Reklama

 

"Kéž nás Ježíš přiblíží k obětem terorismu, té slepé a brutální formě násilí, která prolévá krev lidí v různých zemích světa," řekl ke shromáždění František.

 

Zároveň připomněl i oběti terorismu v Belgii a Turecku, promluvil ale i o krutých atentátech v afrických zemích a Iráku. Zastal se také uprchlíků, jejichž země procházejí těžkými zkouškami.

 

 

"Nezapomínejme na ty ženy a muže, kteří hledají lepší budoucnost, na početné uprchlíky a migranty a jejich děti, kteří utíkají před válkou, hladem, chudobou a sociální nespravedlností," upozornil.

 

Jeho vystoupení si letos nenechalo ujít 35 tisíc lidí. Kvůli nedávným útokům teroristů ale panovaly přísné bezpečnostní podmínky. Jenže papež nedbal doporučení bezpečnostních expertů a pravidla obešel. A tak se ve voze s otevřenou střechou vydal přímo mezi věřící, aby je pozdravil.

Maria Jevstafjeva/ lud TN.cz
Reklama