Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 4. 2017
urbi et orbi

Papež při velikonočním poselství prosil o mír na Blízkém východě

Papež František káže ve Vatikánu
Zdroj: Profimedia

Papež František v dnešním velikonočním poselství odsoudil sobotní zabíjení v Sýrii a označil ho za další nečestný útok na prchající. Při útoku na konvoj autobusů zemřelo 112 osob.

Před desítkami tisíc lidí, k nimž František hovořil z balkonu Baziliky svatého Petra, prosil papež Boha, aby přinesl mír na "celý Blízký východ" a aby pomáhal těm, kdo aktivně přinášejí úlevu "civilistům v Sýrii a obětem války, jež nepřestává šířit hrůzu a smrt".

 

Křesťané si dnes připomínají zmrtvýchvstání Ježíše Krista a papež při této příležitosti každoročně na Svatopetrském náměstí vede velikonoční mši, pronáší velikonoční poselství a uděluje požehnání Urbi et Orbi (Městu a světu).

 

Dopoledne František sloužil před vchodem do baziliky mši, na níž se tradičně nepřednáší kázání a proslov se přesouvá až k polednímu poselství. Papež se ale letos podle agentury AP od tohoto zvyku odchýlil a už při mši improvizované kázání pronesl. Snažil se v něm dodat věřícím naději v době, kdy se ve světě stále odehrává tolik tragédií a válek.

 

 

"Jestliže pán (Ježíš) vstal (z mrtvých), jak to, že se tyto věci dějí?" tázal se papež a zmínil se o nehodách, nemocech, kupčení s lidmi, mstě a nenávisti. S gestem na bohatou květinovou výzdobu na náměstí pak řekl: "Velikonoce, to není pouze oslava s mnoha květinami. To je hezké, ale není to jenom to. Velikonoce přinášejí uprostřed tolika neštěstí výzvu pohlédnout dál, říci si - nehleďme do zdi, tam je obzor, tam je život, tam je radost".

ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

16.4. | 14:03 rexrothak
7
Škoda ,že nebyl ve čtvrtek v Sevile,když musulmani napadli železnými tyčemi ...
16.4. | 23:37 yjy
1
Zda první Papa počatý a zrozený bez prostřednictví nečisté ženy po MILIJÓNECH ...
16.4. | 23:37 yjy
1
Náhlasit nevhodný komentář
Zda první Papa počatý a zrozený bez prostřednictví nečisté ženy po MILIJÓNECH pokusů fláterníků s milistranty myslí i na "nevěřící", kteří byli ve jménu Ježíše Krista zabiti či umučení v průběhu násilné kristianizace, katolícizace obzvlášť.. ©Já.
16.4. | 19:21 allanaldik
3
Náhlasit nevhodný komentář
pokecal si Paez taky s alahem? mel by mu domluvit at ty muslimsky poloopice nevrazdi lidi.
16.4. | 16:13 Jaromír Pokorný
6
Náhlasit nevhodný komentář
Neprosit, ale vymlátit.....................
16.4. | 15:07 maxfox
7
Náhlasit nevhodný komentář
Všichni budem prosit islamisty,oni to určitě vezmou v potaz.
16.4. | 14:03 rexrothak
7
Náhlasit nevhodný komentář
Škoda ,že nebyl ve čtvrtek v Sevile,když musulmani napadli železnými tyčemi velikonoční procesí.Možná by se mu po zásahu docvaklo.
16.4. | 13:31 josefvyskoc
5
Náhlasit nevhodný komentář
urbi et orbi: "umejte si nohy !" ...