Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 4. 2017
Velká pocta

Papež vítal Velikonoce, umyl nohy vězňům. V sobotu pokřtí Češku

Zdroj: TV Nova

Křesťané z celého světa dnes oslavili Zelený čtvrtek, který je připomínkou poslední večeře Ježíše Krista s apoštoly. Papež František tento den, který ohlašuje blížící se vyvrcholení velikonočních svátků, přivítal mší v zaplněné svatopetrské bazilice.

Bazilikou svatého Petra ve Vatikánu se nesou slavnostní zpěvy. Věřící z celého světa vítají příchod nejvýznamnějších křesťanských svátků v roce - Velikonoc, oslav zmrtvýchvstání ukřižovaného Ježíše Krista.

 

Zelený čtvrtek přivítal papež František mší spojenou se svěcením olejů. Naopak zvony s příchodem oslav utichly a "odlétly do Říma".

 

"Jak všichni víme, radost se nejlépe projevuje a sdílí prostřednictvím maličkostí. Když učiníme drobnost, můžeme do bezútěšné situace vnést boží milosrdenství - třeba když zvedneme telefon a domluvíme si s někým setkání, nebo někomu trpělivě věnujeme kus svého času," prohlásil František.

 

 

Slavnostní obřady vyvrcholily odpoledne, kdy papež František navštívil věznici nedaleko Říma, kde si svůj trest odpykávají i mafiáni. Vybraným trestancům na znamení pokory omyl nohy. Svatý otec prokazuje svou úctu lidem na okraji společnosti od svého jmenování. Před pár dny třeba nechal otevřít bezplatnou prádelnu pro bezdomovce.

 

Hlava katolické církve se nezastaví ani na Bílou sobotu, kdy pokřtí desítku lidí z celého světa. Mezi nimi i úřednici Taťánu Čempelovou, která se tak stane první Češkou pokřtěnou přímo papežem.

Petra Matýsková/epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

14.4. | 00:42 oran21
7
To je tedy úchyl, ostatně jako celá církev. Je to nechutný.
13.4. | 21:16 josefvyskoc
0
ta borhyova je vykulena jak sova pálená...jinak temhle praktikam s nohama se v ...
14.4. | 18:38 svarcovaerika0123
1
Náhlasit nevhodný komentář
Nejvíc válek je kvůli náboženství. Ale když papež bude umývat nohy muslimům, tak žádná válka nebude. Třeba půjde od nohou nahoru.
14.4. | 18:11 tonny44
0
Náhlasit nevhodný komentář
Hovvado
14.4. | 10:07 fantozzi602
2
Náhlasit nevhodný komentář
papez je promuslimsky prase
14.4. | 07:44 maxfox
4
Náhlasit nevhodný komentář
Každá církev akorát vymývá hlavy skupinám obyvatel.Člověk chce věřit,že nastane něco lepšího,tak všechny církve a sekty toho využívají a slibují hory,doly.Pro svoji víru jsou věřící schopni vraždit jak se i v minulosti ukázalo a ukazuje se i nyní.
14.4. | 07:08 mibis
3
Náhlasit nevhodný komentář
Tyhle divadélka...od představitele křesťanů se mě to nelíbí....
14.4. | 01:20 yjy
3
Náhlasit nevhodný komentář
Opravd mimořádka..Současný Papu, který byl po MILIJÓNECH pokusů fláterníků s milistranty počat a porozen jako první bez prostřednictví ženy, bude pasovat Českou úřednici na katolícistku©Já..
14.4. | 00:42 oran21
7
Náhlasit nevhodný komentář
To je tedy úchyl, ostatně jako celá církev. Je to nechutný.
13.4. | 23:53 rexrothak
4
Náhlasit nevhodný komentář
Ať už se vysere na ty nohy kuwa.
13.4. | 21:55 Jaroslav Pokorný
4
Náhlasit nevhodný komentář
Ježiši Kriste, to je šašek. Ať jim rovnou umyje tvaroh z močových údů. Lituji, že jeho předchůdce odstoupil, to byl papež jaksepatří. Tohle je jen loutka sluníčkářů.
13.4. | 21:16 josefvyskoc
0
Náhlasit nevhodný komentář
ta borhyova je vykulena jak sova pálená...jinak temhle praktikam s nohama se v odbornych kruzich rika footfetish...inu proti gustu zadnej dišputát ...))))...pozehnan bud ten, kdoz vyvede slabe s udoli temnoty, neb ten je skutecnym pastyrem a spasitelem zbloudilych deti...