Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 4. 2017
Brutální vražda

Pár našli v kaluži krve, sousedé se bojí: Vrah pořád běhá na svobodě!

Brutální vražda manželů na Slovensku
Zdroj: tvnoviny.sk
Manžele Vojtěcha a Frederiku brutálně ubodal neznámý vrah

Už měsíc běhá na svobodě vrah, který brutálně ubodal manžele v jihoslovenské obci Okoč. Tragédie otřásla celou vesnicí, dvojice byla podle sousedů oblíbená a neměla žádné nepřátele. Policie zatím nemá jedinou stopu.

Krvavý zločin se stal v obci Okoč na začátku března. V jednom z domků bydleli starší manželé, kteří dlouho nevycházeli z domu. Vojtěcha (†64) a Frederiku (†61) našla pošťačka, která nesla páru důchod. Oba leželi v kaluži krve.

 

Žena utrpěla více než 30 bodných ran, její manžel tři. Frederika se zřejmě snažila vrahovi bránit. Dům ale nemá poničená okna ani dveře, proto zřejmě vraha pustili dovnitř sami. To je však jen domněnka sousedů, policie už měsíc mlčí.

 

"Na případu dále intenzivně pracujeme. Probíhají znalecká zkoumání a dokazování, které by nám mělo pomoct pachatele identifikovat," uvedla pro portál Nový čas policejní mluvčí Míria Linkešová. Obyvatelé vesnice už se bojí o vlastní život. Dvojice prý neměla s nikým problém.

 

Podívejte se na reportáž TV Markíza o případu:

 

 

Rodina se z toho, co se stalo, zhroutila. "Je nám nesmírně líto, že vrah zůstává na svobodě," svěřila se portálu dcera zabitých manželů. Kriminalisté jsou podle všeho ve slepé uličce a nemají dosud žádnou stopu. Nenašla se vražedná zbraň, nic neukázala ani balistika.

 

 

"Zdá se mi to až neuvěřitelné. Je velmi málo vražd, dokonce snad žádné neexistují, kde by nebyly nějaké stopy na místě činu. Z té vraždy musel mít přece někdo prospěch. Ať už citový, že se mu ulevilo, nebo majetkový, že chtěl něco získat," sdělil Novému času bývalý vyšetřovatel Matej Snopko.

 

"Vražda je vždy selhání, při kterém pachatel řeší svůj problém nebo odstraňuje překážku. Způsob útoku poukazuje na počet pachatelů i na to, jestli útočil zepředu či zezadu. Musely tam být stopy, které by měly ukázat, zda byl pachatel malý, velký, silný, slabý," vypočítal Snopko.

epa TN.cz