Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.5. 2017 21:11
video tisíce demonstrujících

Paříž po volbách zachvátily protesty. Policie zatkla desítky lidí

Zdroj: APTN

Lidé v Paříži protestují proti vítězství Emmanuela Macrona ve volbách. V noci policie zadržela několik výtržníků. Demonstrace proti novému prezidentovi pokračují i v pondělí.

Francouzská policie v noci na severovýchodě Paříže zadržela přes 140 lidí, kteří útočili na strážce zápalnými lahvemi a ničili veřejný majetek. Většinu zadržených krátce poté policisté propustili, ve vazbě zůstalo devět osob obviněných z výtržnictví.

Reklama

 

Lidé ve čtvrti Ménilmontant protestovali jak proti zvolení Emmanuela Macrona prezidentem, tak i proti jeho soupeřce Marine Le Penové. Demonstranti nejsou spokojeni s výsledkem voleb, protože Macron je podle nich spojen s finančními elitami a reprezentuje globalizaci. Le Penovou nechtějí, protože je představitelkou radikální pravice.

 

Dav se shromáždil u velitelství En Marche, kde řval "Macron Démission" (rezignace Macrona). "Jako vždy každý kandidát slibuje, že se bude lišit od ostatních, že tentokrát se opravdu všechno změní, ale pokaždé jsme viděli, jak to dopadlo," uvádí se na letáku.

 

 

Emmanuel Macron získal v nedělních volbách dvě třetiny hlasů. Čtvrtina voličů ale k volbám nepřišla a 11 procent dalších vhodilo neplatný lístek, což je podle francouzského tisku známka nespokojenosti s oběma kandidáty.

 

Reportáž o vítězství Emmanuela Macrona:

 

has TN.cz
Reklama