Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.3. 2017 17:45
padlo obvinění

Parta mužů se bila na nože: Jeden mrtvý, 2 zranění, další v Bohnicích

Zdroj: TV Nova

Večerní bitka v pražských Horních Počernicích mezi partou čtyř mužů se stala pro jednoho z nich osudnou. Na následky svých zranění zemřel, potvrdila policie. Další dva pobodaní lidé skončili v nemocnici. V poutech skončil 25letý muž, kterého obvinili z vraždy a z dvojnásobného pokusu o vraždu.

Při večerní potyčce nožem ve Vysokovské ulici v pražských Horních Počernicích zůstalo pořezaných několik mužů. "Incident nám byl oznámen přibližně v půl deváté večer," řekl TN.cz mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

 

Na místě našli policisté dva pobodané muže. Záchranáři je ošetřili a odvezli do nemocnice, nebylo to ale zdaleka všechno. O necelou hodinu později se totiž další dva zranění objevili nedaleko. Jeden v ulici Mezilesí a druhý v ulici Generála Janouška, kam se nechal přijít sám ošetřit přímo na výjezdové stanoviště záchranky.

 

Je více než pravděpodobné, že tito dva muži byli zranění už při bitce ve Vysokovské ulici, nebo těsně poté. Záchranky odvezly všechny čtyři muže do tří pražských nemocnic, nikdo ale dlouho nechtěl komentovat, jak byla jejich zranění vážná.

 

 

První informace zveřejnila policie ve čtvrtek odpoledne. Mluvčí Tomáš Hulan potvrdil, že jeden z mužů při potyčce zemřel. Právě nad tímto faktem se spekulovalo už od večera.

 

Ačkoliv stále není jasné, proč se bitka strhla, jednoho z mužů (25) obvinili z vraždy a z dvojnásobného pokusu o vraždu. Byl převezen do léčebny v pražských Bohnicích, kde nyní zkoumají jeho duševní i fyzický stav.

 

TN.cz se ozvala i údajná svědkyně incidentu. Tvrdí, že k hádce došlo ve skupince mezi dvěma muži. "Byli pod vlivem drog a nezvládli nad sebou kontrolu," uvedla.

 

lud TN.cz