Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 9. 2017
Oslava se vydařila

Parta slavila, kamarád zmizel! Našli ho na neuvěřitelném místě

Zdroj: TV Nova

Pátrací akce s humorným koncem - to je víkendový případ z Chrudimska. Parta kamarádů postrádala u Hlinska svého známého. Přivolali proto policisty, ale nakonec se ukázalo, že zatímco všichni prohledávali okolí, mladík spal v kufru auta.

V malém kufru auta ve Svratouchu spal mladý muž jako neviňátko a nevěděl o světe, zatímco bylo jeho okolí vzhůru nohama. Policisté už dávno vytvořili rojnici a pilot pátracího vrtulníku s termovizí si už nasazoval leteckou přilbu. Nic z toho ale nebylo potřeba.

 

Jak si vyzkoušel reportér TV Nova, spát v tak malém prostoru není žádný med. Dvaadvacetiletý mladík ale byl tak opilý, že mu to nejspíš bylo jedno. Jenže i tak mu šlo o život. Čím větší je teplo a čím víc je člověk opilý, tím větší má podle záchranářů tělo nároky na kyslík. Muž se tak mohl přidusit.

 

Ostatně když s ním policisté třásli, ne a ne ho vzbudit. "Kamarádi dotyčného hledali zhruba hodinu a poté, co ho nemohli najít, zavolali na tísňovou linku 158," potvrdil policejní mluvčí Jiří Tesař.

 

 

Po muži by se nejspíš pátralo celou noc, kdyby majiteli vozu nebyla nad ránem zima. "Šel si do svého auta pro mikinu a tam objevil hledaného muže," doplnil Tesař. Tím pátrací akce skončila.

 

Vyděšení kamarádi byli z objevu svého kamaráda nebývale šťastní. A navíc policejní rozpočet neutrpěl žádnou trhlinu. Vždyť každá letová hodina pátracího vrtulníku, během které by muž v kufru spokojeně spal, stojí sto třicet tisíc korun.

Petr Brzek/epa TN.cz