Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 6. 2018
sexuální abstinence

Sex v ložnicích prohrává. Páry dávají přednost těmto věcem

Sex
Zdroj: Profimedia

Aktuální výzkum vědců z Lancaster University tvrdí, že u mladých lidí klesá frekvence sexu. Raději jsou na telefonu, než tráví chvíle s drahou polovičkou.

Odborníci to přisuzují hojnému užívání digitálních technologií. Místo romantických chvilek s partnery si v postelích hojně užívají sledování seriálů a videí. Na sex nemají čas.

 

Průzkumy naznačují, že dříve lidé sledovali televizi od 20 do 22 hodin a šli spát. Teď si rovnou od televize vlezou do postele s tabletem nebo telefonem a pokračují ve sledování seriálů a filmů online.

 

 

To má bohužel za následek celkový pokles zájmu o sex. To potvrdili i aktuální výzkumy vědců University of Cambridge, podle kterých frekvence sexu v posledních letech výrazně klesá. 

 

V roce 1990 byl evidovám mezi lidmi ve věku 16 až 64 let průměrný počet sexuálních styků pětkrát za měsíc, v roce 2000 číslo kleslo na čtyři a v roce 2010 dokonce na tři. Odborníci varují a předpovídají, že pokud to takhle půjde dál, kolem roku 2030 nebude mít v domácnosti sex nikdo. 

 

Tento problém je dost viditelný i na obchodech s erotickými pomůckami. "Lidé často hledají uspokojení v práci než sexuálním životě," vysvětluje jeden z majitelů sexhopu.

 

"Dále má na pokles sexu vliv všudepřítomný výskyt sexuálních motivů, kdy přemíra nahoty a erotiky, která je dnes hojně dostupná na internetu nebo časopisech, může paradoxně působit antisexuálně," dodává Adam Durčák.

 

 

Tohle tvrzení potvrzují i výzkumníci z Durhamského Centra pro sex, Gender a sexualitu. Zjistili, že 40 % lidí v minulosti odložilo sex kvůli technologii, zejména kvůli telefonům a tabletům.Třetina párů dokonce přerušila sex, aby mohla vzít telefon. Podle společnosti Durex 72 % respondentů dokonce přiznává, že pouižívají mobilní telefon i během sexu.

 

Na druhé straně vědci zjišťují, že mobily na náš sexuální život mohou mít občas i pozitivní vliv. "Elektronicky totiž můžeme sdělovat věci, o kterých se při běžné komunikaci stydíme mluvit, bojíme se své touhy či potřeby vyslovit nahlas, nebo nevíme, jak máme danou věc formulovat. Při psaní SMS máme čas si vše promyslet, stejně tak tu samou možnost dáváme druhé straně," dodává majitel.

mk TN.cz
Reklama