Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 10. 2017
nejhledanější lidé planety

Bin Ládin je stále hrozbou. Je mezi nejhledanějšími teroristy světa

Hamza bin Ládin (28), syn obávaného Usámy bin Ládina patří v současné době k deseti nejhledanějším lidem světa. Britské speciální jednotky po něm pátrají a mají rozkaz jej zabít nebo zadržet. Obávají se, že by se mohl mstít za smrt svého otce.

Hamza kráčí ve šlépějích svého otce a podle některých informací se snaží o obnovu teroristické organizace al-Kaida. Právě díky tomu je podle amerických a britských speciálních jednotek jedním z nejhledanějších lidí planety.

 

Bin Ládin junior zmizel z domu v Pakistánu, jen několik týdnů před tím, než byl zastřelen jeho otec, v roce 2011. Podle některých tvrzení se chce pomstít za smrt svého otce a připravuje útok na západní svět.

 

 

V posledních dvou letech se objevila videa, na kterých bin Ládin vzdává hold útočníkům z Londýna a vyzývá militantní jednotky po celém světě k útoku. Naposledy byl spatřen v Sýrii, v květnu letošního roku.

 

Speciální vojenské jednotky z Velké Británie byly již povolány do Sýrie. Cílem jejich mise je najít Hamzu a jeho stoupence a zabít jej nebo zadržet. 

 

 

kik TN.cz