Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 11. 2017
zřícené letadlo

Pátrání po vojácích ve Filipínském moři skončilo, tři se nenašli

C-2A Greyhound
Zdroj: Profimedia

Pátrání po třech zbývajících námořnících, kteří se pohřešují po pádu vojenského letadla námořnictva Spojených států do Filipínského moře, skončilo neúspěchem. Americké námořnictvo veškeré záchranné práce ukončilo v pátek ráno.

Intenzivní pátrání začalo ve středu po pádu vojenského letadla C-2A Greyhound do Filipínského moře, na jeho palubě bylo v té době 11 lidí. Osm z nich se podařilo zachránit bezprostředně po nehodě, všichni byli převezeni na loď USS Ronald Reagan.

 

Do pátrání po zbývajících třech námořnících se zapojily desítky amerických i japonských lodí, helikoptéry a letadla, záchranáři propátrali skoro 1000 čtverečních námořních mil, veškerá snaha byla ale neúspěšná.

 

V pátek ráno japonského času námořnictvo Spojených států pátrání odvolalo. "Naše myšlenky jsou s našimi ztracenými druhy a jejich rodinami, oznámil admirál Marc Dalton v oficiálním prohlášení námořnictva.

 

 

"Ačkoliv je to velmi těžká situace, jsme velmi vděčni za rychlou a efektivní reakci, díky které se podařilo zachránit osm z našich kolegů," poděkoval na závěr Dalton záchranářům.
 

klma TN.cz